II gostyński Memoriał Tadeusza Mandziaka dla Stuchowskiej „Korony”

W rozegranym w sobotę 20 lutego, II piłkarskim Turnieju im. Tadesza Mandziaka w Gostyniu uczestniczyły ekipy z Jatek, Świerzna, Chomina, a także reprezentanci sędziów ZZPN, młodzieżówka III – ligowej „Vinety” Wolin oraz „Korony” Stuchowo i miejscowego „Bałtyku” Gostyń.
Otwarcia i zakończenia tej sportowej imprezy dokonał Wójt Gminy Świerzno, Krzysztof Atras oraz goście: Starosta Powiatu Józef Malec i członkowie zarządu ZZPN Szczecin
w osobach, Lucjana Bumbula i Tadeusza Leszczyńskiego.
drużyny biorące udział:
Wyniki półfinałów:
pierwsza drużyna grupa A „Bałtyk” z drugą grupy B „Vinetą” Wolin 3:1,
pierwsza drużyna grupy B „Korona” Stuchowo z drugą drużyną grupy A „Świerzno” 5:2.
Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna z Wolina z Świerznem, zaś finał między „Bałtykiem” a „Koroną” był m niezwykle emocjonujący i zakończył się w regulaminowym czasie gry, remisem 3:3. Ostatecznie stuchowska „Korona” wygrała w rzutach karnych 6:5.
Opinia kibiców i piłkarzy z różnych drużyn jedno znaczna jako najładniej i najmocniejsza drużyna to „Bałtyk”, ponieważ to gostynianie atakowali „Koronę”, która była drużyną broniącą. Stuchowianie wspomagani obcymi zawodnikami, takimi jak Łukasz Polak, były zawodnik I ligi świnoujskiej „Floty”, czy zawodnicy z IV ligi „Gryfa” Kamień Pomorski. Jest więc pewien niesmak, w kontekście tego, że „Korona” nie zagrała jedynie swoimi zawodnikami.
Była to fajna i jak najbardziej pożyteczna impreza, zorganizowana na prawdę wzorowo przez miejscowy klub „Bałtyk” Gostyń, któremu prezesuje od lat niestrudzony społecznik sportowym, Jan Cirko.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *