26-02-2016 » Powiat i region

II etap konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym i regionie

W poniedziałek 29 lutego 2016 r. o godz. 11.00  w Szczecinie i Koszalinie odbędzie się II etap Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie. Łącznie test rozwiązywać będzie 204 uczniów.

W listopadzie do pierwszego szkolnego etapu konkursu z zachodniopomorskich szkół gimnazjalnych przystąpiło 675 uczniów, którzy rozwiązując test sprawdzili swoją wiedzę na temat samorządu województwa. Do eliminacji rejonowych (II etap) zakwalifikowali się uczestnicy, którzy z testu  uzyskali co najmniej 80% możliwych punktów. W II etapie Konkursu łącznie w Szczecinie i Koszalinie udział weźmie 204 uczniów. W Szczecinie uczniowie zmierzą się z pytaniami w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8, przy al. 3 Maja 1a. W Koszalinie w auli Politechniki Koszalińskiej, przy ul. E. Kwiatkowskiego 6e.

Uczestnicy konkursu zmagać się będą z pytaniami z zakresu organizacji i kompetencji samorządów terytorialnych, administracji publicznej, historii Pomorza Zachodniego od 1945 roku, geografii naszego regionu, a także najważniejszych wydarzeń życia społeczno-kulturalnego, naukowego i gospodarczego współczesnego Pomorza Zachodniego.

Finał konkursu odbędzie się 31 marca br. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Dodatkową atrakcją dla laureatów jest wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego, uświadomienie przynależności do wspólnoty samorządowej, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości regionalnej, a także promowanie walorów turystycznych Pomorza Zachodniego.

 

To czwarta edycja konkursu. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronnie: www.konkursosamorzadzie.wzp.pl

Radosław Soćko
UMWZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *