Historyczny wieczór w Książnicy Pomorskiej. Pożegnanie dyrektora Lucjana Bąbolewskiego i debata Marzec’68

Kolejną debatę z cyklu „Otwarta społeczność” rozpoczęła wyjątkowa uroczystość. Odchodzący na emeryturę dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski został uhonorowany Złotym Odznaką Gryfem Zachodniopomorskim. – W imieniu całej społeczności Pomorza Zachodniego dziękuję za prawie 20 lat pracy na rzecz tej instytucji kultury – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

 Kierujący Książnicą Pomorską od 2004 roku Lucjan Bąbolewski był organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych i społecznych, a jedną z najnowszych inicjatyw jest właśnie „Otwarta społeczność”. Cykl debat organizowanych we współpracy z o. Tomaszem Dostatnim, pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Kolejne spotkanie, z okazji rocznicy Marca’68, odbyło się w poniedziałek 13 marca. A dyskusję, z udziałem Adama Michnika, poprzedziła wyjątkowa uroczystość – nadanie Złotej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi Bąbolewskiemu.

– Mam wielki zaszczyt, w imieniu własnym i zarządu województwa, tej dekoracji dokonać. Z wielkim podziękowaniem za 12 lat wspólnej pracy. Z wielkim podziękowaniem za te prawie 20 lat pracy na rzecz tej instytucji kultury i za niezliczone inicjatywy, które Pan Dyrektor podejmował – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz. – W imieniu całej zachodniopomorskiej społeczności dziękuję! – podkreślił.

Marszałek przypomniał, że zasługi dyrektora Bąbolewskiego to nie tylko inwestycje, ale też cykle debat, spotkań z twórcami, ludźmi kultury.

– Bardzo dziękuję, że byliście państwo przez te lata ze mną i Książnicą Pomorską. Szefowi dziękuję za dobre serce dla Książnicy i w ogóle dla kultury – mówił wzruszony Lucjan Bąbolewski– Dziękuję całemu zarządowi województwa. Kiedy kończy się karierę zawodową, to pewne sentymenty, nostalgie są. Na pewno będzie mi brakowało dobrych ludzi, którzy mnie tutaj zawsze otaczali. Tych, którzy tutaj pracowali, którzy tu przychodzili. I niech przychodzą dalej. Nieustająco państwa zapraszam do Książnicy Pomorskiej.

W uroczystym pożegnaniu dyrektora Bąbolewskiego uczestniczyli, obok marszałka, także członkowie zarządu województwa – Anna Bańkowska i Stanisława Wziątek.

Relacja z wydarzenia:

https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/historyczny-wieczor-w-ksiaznicy-pomorskiej-pozegnanie-dyrektora-lucjana-babolewskiego-i-debata

Wideo z debaty:

https://m.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPomorzeZachodnieNews%2Fvideos%2F952923359227126%2F&show_text=false&width=560

cid:image001.png@01D7DC8A.CFBB86D0

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

To top