„Hej kolęda, kolęda” czyli międzyzdrojskie świąteczne śpiewanie

W minioną sobotę (4.01.) pięknie kameralna sala Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach gościła kilka zespołów z naszego regionu, które wystąpiły w ramach cyklicznego koncertu , ciepło nazywanego „Popołudnie z kolędą”.

W owym sobotnim kolędowaniu zobaczyliśmy, ale przede wszystkim usłyszeliśmy osiem zespołów wywodzących się z Międzyzdrojów, Świnoujścia, Polic, Kamienia Pomorskiego, a także z Ostromic czy Wolina. Na scenie pojawiły się takie zespoły, jak: polickie „Balbiny” , z już 60. letnią tradycją (!), jak również: „Bryza”, „Fale”, „Fantazja”, „Julin”, „Keja”, „Ostromice Kapela” oraz kamieński emerycki „Relax”.

Po raz wtóry była to świetna i na pewno dla wielu niezapomniana impreza, która podczas wspólnego śpiewania pięknych kolęd przebiegała w iście rodzinnej atmosferze. A to wszystko stworzyło niezwykłe widowisko, pachnące minionymi nie tak dawno bożonarodzeniowymi świętami.

Warto wspomnieć, iż owo „Popołudnie z kolędą” to impreza, która została zainicjowana w odległym nieco roku 2002 przez tryskającą energią i pomysłami Krystynę Bakun, kobietę związaną od lat z kulturą, a pochodzącą ze świnoujskiego Warszowa. W tamtym czasie kierowała międzyzdrojski zespół „Fale”. Wówczas wtórowali jej, Hubert Michalski, w tamtym czasie dyrektor MDK. Jak również znany lokalny animator kultury, Andrzej Mleczko. Impreza była wtedy wspierana przez prywatnego lokalnego sponsora, Andrzeja Tomczyka.

Miwa/ foto MDK

 

To top