Gwałtowne opady deszczu w Międzyzdrojach – zalane ulice

W środę rano nad Międzyzdrojami przeszła gwałtowna burza z ulewą. Miasto niemal natychmiast zostało zalane wodą. Co ciekawe, niedawno zbudowany sklep Lidla został podtopiony, a parking zalany miejscami po kolana.

Nieliczni klienci , którzy zostali zaskoczeni w sklepie, próbowali wyjechać na wózkach. Piękny Park Chopina, Gryfa Pomorskiego Centrum Handlowe kompletnie zalane. Podwórko i samochody tuż przy budowanym wielopiętrowym parkingu też. Woda wdzierała się tam gdzie było niżej od ulic, choć i wiele ulic było zalanych i trudnych do przejechania.

Ludzie chodzili na boso po kolana w wodzie. Przyczyną takiej sytuacji jest wadliwa instalacja deszczowa i gwałtowne opady. Zaniedbania i nieprawidłowości powstały za poprzedniego burmistrza Leszka Dorosza i radnych tamtego okresu.

Nowe władze jak na razie nie zrobiły wiele by poprawić sytuację.

Bez opamiętania wszystkie nowe budynki były podłączane do niewydolnej instalacji. Pewnie też i złe rzędne przy budowie nowych obiektów, tak jak Lidl, który jest posadowiony poniżej jezdni.

Zalane kotłownie, piwnice bo są za małe przekroje kolektorów odprowadzające wodę. Woda wybijała kratkami ściekowymi i to było najgorsze. Strażacy z całej okolicy ruszyli na pomoc. Pompy nie nadążały wypompowywać wodę.

W wielu przypadkach nie było gdzie wylewać. Teraz trzeba przeanalizować przyczynę tego zalania i co się da poprawić. Fachowcy pewnie wiedzą co trzeba zrobić, tylko teraz kto za to zapłaci.

 

To top