21-02-2016 » Powiat i region, Wolin

Groźny wypadek na drodze Wolin Unin- Kierowca Audi w stanie ciężkim w szpitalu w Gryficach

Jak wynika z informacji pozyskanych od naszego czytelnika, około godziny 19-tej, przy deszczowej pogodzie na drodze Wolin Unin prowadzony przez 19-latka samochód Audi zjechał z drogi uderzył w drzewo. Samochód uległ kompletnemu rozbiciu, a kierujący w stanie ciężkim trafił do szpitala.
Przez dłuższy okres droga Wolin – Unin była zablokowana, a następnie prowadzony był ruch wahadłowy. Na miejscu zdarzenia policja bada przyczyny wypadku. Pobrano próbki krwi poszkodowanego. Po ich zbadaniu, będzie można określić czy był on pod wpływem alkoholu czy środków odurzających – poinformowała sierżant Iza Trepko rzecznik kamieńskiej Policji.
Na miejscu zjawiły się: Policja, karetka pogotowia oraz dwa zastępy straży pożarnej z Wolina i Międzyzdrojów. Wolińscy strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego, będącego na wyposażeniu samochodu bojowego Renault wyciągnęli poszkodowanego z wraku rozbitego auta.
Jest to kolejny już groźny wypadek na tej drodze. Jazda tą droga jest dosyć niebezpieczna, szczególnie o tej porze i w takich warunkach atmosferycznych. Rosnące wzdłuż drogi drzewa, dzika zwierzyna, której tu nie brakuje, już nie jeden raz spowodowały groźne w skutkach wypadki drogowe.
Czas najwyższy na przeprowadzenie szczegółowej analizy zdarzających się w ostatnich kilku latach wypadku i wyciągnięcie właściwych wniosków. Nasza redakcja już nie raz zwracała uwagę na istniejące tu zagrożenia. Jak na razie bez skutku. Może nowy Komendant Powiatowej Policji, który w poniedziałek rozpocznie urzędowanie w końcu doprowadzi do zmiany tej sytuacji i zwiększenia bezpieczeństwa na tej drodze.

Waldemar Taranowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *