22-02-2016 » Golczewo, Powiat i region

GRACZE I PODRÓŻNICY OPANOWALI GOKiS W GOLCZEWIE!

Podstawą warsztatów była jedna z najnowocześniejszych i najbardziej angażujących metod – grywalizacja, czyli przeniesienie zabiegów stosowanych w grach komputerowych i planszowych w przestrzeń rzeczywistą – w tym przypadku warsztatową.

Uczestnicy wykorzystywali elementy myślenia strategicznego i rywalizacji grupowej. Spotkaniom przyświecała myśl, że rozwijać umysł jest najskuteczniej przez zabawę.
W trakcie spotkań młodzież przeniosła się do Grecji odkrywając tajemnice bogów, we Włoszech warsztatowicze stworzyli kolorową biżuterię z makaronu a w Egipcie nauczyli się jak zapisywać swoje imię w symbolach hieroglificznych. Nie brakowało wskazówek jak skutecznie spakować się w podróż, jak złożyć koszulkę w mniej niż 3 sekundy, jak stworzyć kopertę z serca. Dzieci stworzyły również wielkoformatową grę, która okazała się bardziej angażująca niż gra w tablecie. Podczas finałowego dnia warsztatów powstała wystawa prezentująca przebieg warsztatów i podsumowująca jego efekty.

W minionym tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się niecodzienny warsztat dla dzieci i młodzieży w ramach przerwy zimowej. Tematem spotkań były podróże oraz gry. Uczestnicy warsztatów brali udział w urozmaiconych zadaniach pozwalających na poszerzanie wyobraźni i wrażliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *