08-02-2018 » Powiat i region

Golfowa ofensywa

Zachodniopomorski golf będzie promowany w Niemczech i Danii. Podczas targów golfowych Hanse Golf odbywających się w Hamburgu w dniach 16-18 lutego oraz podczas Danish Travel Show (23-25 lutego br.) swoją ofertę zaprezentują ośrodki golfowe z Pomorza Zachodniego. Promocję podczas targów zapewnia Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas targów prezentowane będą trzy pełnowymiarowe 18-dołkowe pola. W Niemczech i Danii swoją ofertę przedstawi Binowo Park sp. z o.o., Modry Las oraz Amber Baltic. Podczas obu imprez targowych przedstawiciele zachodniopomorskich pól golfowych zapewnią kompleksową i profesjonalną obsługę potencjalnemu turyście, który chciałby odwiedzić Pomorze Zachodnie – zarówno profesjonalnym graczom, jak i amatorom.

To nie tylko zachęta dla miłośników tego sportu, aby spróbowali swoich sił na zachodniopomorskich polach, ale również okazja, aby przedstawić różne możliwość wypoczynku i poprzez turystykę promować potencjał gospodarczy Pomorza Zachodniego. Wyjazd na targi finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Binowo Park Golf Club leży na terenie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego w odległości 20 km od centrum Szczecina. Pola zlokalizowane są na pofałdowanym terenie z licznymi oczkami wodnymi, co podnosi jego atrakcyjność. Amber Baltic Golf Club funkcjonuje na wyspie Wolin, na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego. Posiada malownicze położenie na pagórkowatym terenie. Modry Las Golf Club to ośrodek położony w pobliżu Choszczna, nad urokliwym jeziorem Raduń. Na obszarze 130 ha zlokalizowane jest 18-dołkowe pole. Poza grą w golfa można tam uprawiać sporty wodne i korzystać z ośrodka jeździeckiego.

Turystyka golfowa należy do markowych produktów turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego. Wraz z turystyką uzdrowiskową oraz wodną stanowi obszar, który w znaczący sposób wpływa na rozwój tej gałęzi gospodarki.

Nasze województwo od lat obecne jest podczas najważniejszych imprez turystycznych w Europie. Warto przypomnieć, że Niemcy i Skandynawia to dwa główne kierunki napływu turystów na Pomorze Zachodnie.

 

Radosław Soćko
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *