28-12-2015 » Dziwnów, Powiat i region

Gminne spotkanie wigilijne i jasełka w gimnazjum „Pomerania”

W poniedziałkowy  wieczór 21 grudnia  upłynął w Dziwnowie pod znakiem dwóch wyjątkowych wydarzeń – jasełek zaprezentowanych przez uczniów gimnazjum „Pomerania” i szkoły podstawowej oraz spotkania wigilijnego, którego inicjatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
Jasełka przygotowywane przez uczniów i grupę nauczycieli, stały się już rokroczną tradycją. Wiele tygodni przygotowań i prób mało swoje zwieńczenie właśnie w poniedziałkowy wieczór.

Na specjalnym pokazie dla rodziców i zaproszonych gości, nie zabrakło też przedstawicieli miejscowych władz oraz duchowieństwa. Trwające blisko godzinę przedstawienie dostarczyło wielu emocji i wzruszeń, które były spotęgowane odpowiednim tłem muzycznym, scenografią i kostiumami.

Poza narracją, która odwoływała się do przekazów biblijnych, w całość wpleciono też elementy bardziej nowoczesne i uniwersalne. Nie zabrakło piosenek i tańca, które poza talentami wokalnymi, ujawniły też te typowo aktorskie i taneczne.

Przestawienie, poza burzą oklasków zakończyła prezentacja odtwórców każdej z ról oraz grupy nauczycieli, która była zaangażowana w prace przygotowawcze.

Tuż po jasełkach duża część zaproszonych gości wzięła udział w spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury.

Otoczenie przygotowane na ubiegłotygodniową sesję Rady Miasta nadawało się do tego celu idealnie. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele gminnych władz i instytucji, duchowieństwo, emeryci, renciści, podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nie zabrakło typowo wigilijnych potraw, a dzieląc się opłatkiem życzono nie tylko Wesołych Świąt, ale też pomyślności w Nowym Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *