Gmina Dziwnów pomaga Ukraińcom

Choć do gminy Dziwnów z Ukrainy jest daleko, to na dzień 10 marca 2022 r. w Dziwnowie mieszka 213 uchodźców z Ukrainy. W Ośrodku Wrzos w Łukęcinie zostało przyjętych 76 osób niepełnosprawnych. W Dziwnowie w Ośrodku Admirał schronienie znalazło 26 osób z sierocińca i matki z dziećmi. Pozostałe osoby znalazły dach nad głową w mieszkaniach prywatnych mieszkańców gminy Dziwnów.

Jak poinformował nas Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, w Dziwnowie został powołany do życia Sztab Koordynacyjny do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Szefem sztabu koordynacyjnego została Iwona Szulc – sekretarz gminy Dziwnów, a w jego skład weszli między innymi Kierownik OPS, Aleksandra Szatanik, radni Zbigniew Jeszka i Joanna Zaręba. Rada Gminy podczas sesji w dniu 9 marca 2022 r. podjęła uchwałę o utworzeniu funduszu na pomoc doraźną dla uchodźców, przebywających w Dziwnowie.

Na wypadek przybycia kolejnych uchodźców czeka przygotowanych 80 miejsc. Gmina Dziwnów na bieżąco współpracuje w sprawie uchodźców z Wojewodą Zachodniopomorskim, który jest zaangażowany w znalezieniu miejsc pobytu dla uchodźców z Ukrainy.

Na terenie gminy Dziwnów trwa akcja zbierania darów dla Ukrainy. W sobotę Dom Kultury w Dziwnowie organizuje seans filmowy dla dzieci i rodziców. Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców do wzięcia udziału w pokazie filmowym, który będzie uzupełniony o słodki poczęstunek z kawą. Seans odbędzie się w dziwnowskim Domu Kultury w dniu 12 marca 2022 roku (sobota) o godzinie 12.00. Bilet do kina będzie kosztował 10 Pln. Natomiast ceny artykułów kawiarnianych (ciasto, kawa itp.) będą podane na miejscu. Cały dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy.

W.T.

To top