17-01-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Gmina Dziwnów ma nowy wóz strażacki

15 stycznia 2016 r. po długiej drodze z Kielc, dotarł do Dziwnowa nowy wóz strażacki, którego przeznaczeniem jest Ochotnicza Straż Pożarna z Międzywodzia.

Strażacy, którzy go dostarczyli do gminy, nie kryli swojego zadowolenia. Wóz rzeczywiście robi wrażenie. Jest to pojazd marki MAN, typu TGM 18.340 (tzw. ciężki, z 5 tonowym zbiornikiem na wodę i 0,5 tonowym zbiornikiem na inne środki gaśnicze), który w roli pojazdu pożarniczo-ratowniczego jest w naszym kraju uważany ze czołówkę w swoje klasie. Wozy tego typu (w różnych odmianach) stają się powoli podstawowym wyposażeniem większości ochotniczych i państwowych jednostek pożarniczych. Samochód jest wyposażony w klimatyzację i niezależne ogrzewanie, do tego w inne niezbędne elementy, konieczne w akcjach ratowniczych. Bez wątpienia będzie on stanowił solidne wsparcie nie tylko dla jednostki w Międzywodziu, ale też dla całej gminy. Pozostaje tylko życzyć, aby wyjazdów do akcji było jak najmniej, choć gdyby takowe nastąpiły, możemy być pewni, że nasi strażacy ruszą do działania dobrze wyposażeni.
Warto przy tym dodać, iż obok będącego w dyspozycji dziwnowskich druhów kilkuletniego Mercedesa i także nowego wozu ratowniczo-gaśniczego z miejscowej jednostki wojskowej, gmina Dziwnów pod względem zabezpieczenia ratowniczego dość znacząco wyróżnia się w regionie. Lwia część sprzętu jest nowa, do tego jego ilość pozwala na udział w bardzo złożonych akcjach ratowniczych, sytuując gminnych strażaków w ścisłej czołówce regionu. Zakup wozu do jednostki w Międzywodziu został dofinansowany przez Komendanta Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych w kwocie 250.000pln.

UM Dziwnów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *