Fundacja Nasza Ziemia posprząta 50 km linii brzegowej  

20 czerwca (w sobotę) od godziny 10:00, trzy grupy Wolontariuszy: Zachód (Świnoujście), Centrum (Międzyzdroje) oraz Wschód (Dziwnów), wyruszą, by oczyścić ze śmieci teren przy drodze osiedlowej na osiedlu Przymorze w Świnoujściu; plaże w okolicy zejścia przy bazie rybackiej w Międzyzdrojach oraz tereny Wolińskiego Parku Narodowego a także tereny przy Jeziorze Martwa Dziwna. Czterogodzinne sprzątanie wyznaczonych wspólnie z Urzędami Miast i Gmin oraz dyrekcją Wolińskiego Parku Narodowego terenów, pokażą nam czy dbamy o miejsca piękne z natury. Partnerem wydarzenia jest Procter & Gamble – międzynarodowy koncern, który stworzył Head & Shoulders Beach Bottle, czyli butelkę na szampon składającą się w 20% z plastiku zebranego na plażach.  

Już zebraliśmy prawie 800 kilogramów śmieci

W dniach 26 do 28 maja br. Fundacja Nasza Ziemia posprzątała śmieci w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim i na warszawskim Targówku. Był to majowy PreStart 27 już edycji Akcji Sprzątanie świata – Polska.  Zebraliśmy 776,04 kilogramów śmieci w miejscach, w których zazwyczaj wypoczywamy: lasach, parkach i na polanach. Partnerem PreStart Tour, 27 edycji Akcji Sprzątanie świata-Polska jak też sprzątania linii brzegowej jest Procter and Gamble, z którą realizujemy również program „Czysta Ziemia”. 20 czerwca sprzątać będziemy wraz z Wolontariuszami z Uniwersytetów Trzeciego Wieku: Nadmorskiego z Kamienia Pomorskiego i Dziwnowa oraz Harcerzami z Hufca Ziemi Wolińskiej i mieszkańcami terenów wyznaczonych do sprzątania. O nasze bezpieczeństwo zadbają Ratownicy
z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie.  Czy na nadmorskich terenach zbierzemy więcej śmieci? Wszystko będzie jasne już około godziny 14:00 w sobotę.

Kwatera Główna SSP2020

Od godziny 14:00 działać będzie nasza Kwatera Główna Sprzątania. Rozstawiamy ją w ogródku gościnnego „Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje” – tuż przy plaży, wejście od strony Promenady Gwiazd.  Tam zbierać będziemy meldunki od koordynatorów sprzątań terenowych, którzy zameldują, ile zebrali i jakich śmieci na poszczególnych odcinkach. Zaserwujemy przybyłym z Akcji wolontariuszom przygotowane przez Szefa Kuchni Amber Balitic Miedzyzdroje Sebastiana Sikorskiego oraz Ambasadorkę Akcji SSP Katarzynę Gubałę pyszne wege jedzonko. Porozmawiamy również
z przedstawicielami sieci hoteli Vienna House oraz samego obiektu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje o plastiku i ekologii w hotelarstwie. Gościem specjalnym Kwatery Głównej będzie zastępca dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego Pan Marek Dylawerski. Liczymy również na obecność przedstawicieli Urzędów Miast i Gmin na terenach, których prowadzona była akcja sprzątania świata, aby im serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc.

Do zobaczenia!

Więcej informacji:

Beata Butwicka

Prezes Zarządu

Fundacja Nasza Ziemia

E-mail: beata@naszaziemia.pl

Tel.: +48 668 678 988

To top