Forum Rolników Ekologicznych

Wykorzystują naturalne procesy zachodzące w gospodarstwie rolnym, nie stosują syntetycznych substancji takich jak nawozy sztuczne, chemiczne pestycydy czy hormony wzrostu. Łączą przyjazne środowisku praktyki gospodarowania. Tak postępują rolnicy z Pomorza Zachodniego, którzy już po raz XVIII spotkają się 10 grudnia br. w Barzkowicach podczas Forum Rolników Ekologicznych..

Głównym celem rolnictwa ekologicznego jest produkcja żywności o wysokiej jakości, a przyjęty w Polsce system kontroli i certyfikacji rolnictwa ekologicznego ma za zadanie zapewnienie konsumentowi ekologicznego charakteru pochodzenia produktów.

Województwo Zachodniopomorskie od wielu lat współorganizuje spotkania dla rolników ekologicznych – w tym roku jest to już XVIII Forum Rolników Ekologicznych z Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie co roku gromadzi rolników, którzy biorąc czynny udział w dyskusji wyjaśniają nurtujące ich problemy, dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi zarówno produkcji ekologicznej jak również dystrybucji wytworzonych produktów.

Tegoroczne forum odbędzie się 10 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. W ramach spotkania odbędą się wykłady dotyczące zastosowania innowacyjnych opakowań i uprawy uproszczonej w rolnictwie ekologicznym. Ponadto zostaną przekazane i omówione zmiany jakie będą obowiązywać w tej sferze od nowego roku. Przedstawione zostanie m.in. nowe spojrzenie na żywność ekologiczną oraz działania Urzędu Marszałkowskiego w zakresie rolnictwa ekologicznego.

Więcej informacji na stronie: www.zodr.pl

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top