25-10-2019 » Powiat i region

Firmy IT z Pomorza Zachodniego rozwijają branżę samochodową  

Czy twój telefon już Ci przypomniał, że czas wymienić zużyte klocki hamulcowe? To nie żart, to przyszłość branży motoryzacyjnej. Już niedługo planując weekendową wycieczkę będziemy mogli wykupić większą moc silnika czy napęd na 4 koła. Branża IT rewolucjonizuje motoryzację, również dzięki pomysłom informatyków z Pomorza Zachodniego. Arkadiusz Gąsiorowski z firmy MOBICA i Marek Cywiński – prezes SoftVig, to goście nowego odcinka podcastu gospodarczego „Pomorze Zachodnie otwarte na Biznes”. Tym razem  rozmowa dotyczy zachodniopomorskich projektów IT w branży samochodowej. Zapraszamy do słuchania i oglądania.

Wysokość ubezpieczenia samochodu będzie zależeć od tego jak często kierowca przekracza dozwoloną prędkość, jak często wyprzedza inne pojazdy, czy ustępuje pierwszeństwa. Brzmi futurystycznie, ale to coraz bliższa przyszłość. W jakim kierunku dzięki rozwiązaniom IT zmierza branża motoryzacyjna? Na takie pytania próbuje odpowiedzieć nowy odcinek audycji „Pomorze Zachodnie otwarte na biznes”. Rozmowę poprowadził Dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Jacek Wójcikowski, a jego gośćmi byli Arkadiusz Gąsiorowski z firmy MOBICA i Marek Cywiński – prezes SoftVig.

MOBICA jest międzynarodową firmą z kapitałem brytyjskim. Od ponad 6 lat jest obecna na rynku polskim w Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie oraz Warszawie. Wśród jej klientów są m.in.: Vodafone, Motorola,  Imagination Technologies, Skype, Opera, PacketVideo, Ikivo, Frontier Silicon. Mobica Limited została wymieniona w rankingu 100 firm według Sunday Times Tech Track 100 jako jedna z czterech najszybciej rozwijających się firm z prywatnym kapitałem w branży technologicznej.

Z kolei SOFTVIG to szczecińska firma, która od ponad 20 lat łączy kompetencje z zakresu IT i motoryzacji. Dziś tworzy ją zespół ponad 80 specjalistów w Szczecinie, gdzie mieści się siedziba główna oraz w Poznaniu i we Wrocławiu. Firma od wielu lat współpracuje z takimi markami jak VW, Audi, Skoda, Ford czy Volvo, a większość dealerów z listy top 50. SOFTVIG stale śledzi najnowsze rozwiązania na rynku IT i korzysta z nich przy tworzeniu usług biznesowych dla dealerów. Zgodnie z aktualnymi trendami i trwającą rewolucją cloud computing, firma od kilku lat inwestuje w rozwój SVCloud – własnej chmury z usługami dla branży automotive, które udostępnia w modelu Saas.

Rozmowy z cyklu „Pomorze Zachodnie otwarte na biznes” ukazują się raz w miesiącu i przybliżają m.in. tematykę regionalnych specjalizacji. Audycji można słuchać poprzez profil „Pomorze Zachodnie otwarte na biznes” w serwisach soundcloud, iTunes, Spotify czy Player.fm , a także śledzić poprzez portal facebook:

https://soundcloud.com/pomorzezachodniebiznes

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/pomorze-zachodnie-otwarte-na-biznes/id1477592256?l=pl

https://player.fm/series/pomorze-zachodnie-otwarte-na-biznes

https://youtu.be/07Yl7-4yp6U

https://open.spotify.com/episode/6x7DkaHtjAWJOtTgYFeEex

https://www.facebook.com/investinwestpomerania/

W ubiegłych miesiącach rozmowy dotyczyły branży e-commerce i sektora stoczniowego. Rozmowy są dostępne na ww. wymienionych profilach.

Serdecznie zapraszamy do słuchania  i oglądania.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *