Finisaż  wystawy prac Cezarego Dubiela

W dniu 19 czerwca 2020 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się wernisaż prac znanego i cenionego fotografika Cezarego Dubiela. Natomiast 16 lipca miał miejsce finisaż tej wystawy z udziałem artysty i władz Międzyzdrojów z burmistrzem Mateuszem Bobkiem na czele.

Cezary Dubiel – wybitny artysta fotografik, to szczecinianin urodzony w Świnoujściu. Fotografuje architekturę, krajobraz, a także tworzy diaporamy. Zajmuje się także prowadzeniem warsztatów z zakresu fotografiki dla miłośników tej dziedziny sztuki oraz współorganizuje plenery fotograficzne. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele wyjątkowych nagród.

Otrzymał jako pierwszy w Polsce tytuł EFIAP/diament1. Jego 21 prac otrzymało 121 nagród w różnych konkursach międzynarodowych. Na każdym kontynencie zdobył przynajmniej jeden złoty medal. Razem złotych medali było aż 52.  Cezary Dubiel ma na swoim koncie 350 indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych krajowych i międzynarodowych, około 100 pokazów diaporam w Polsce i prawie 70 w innych krajach na wszystkich kontynentach.

Tytuł Excellence FIAP Diamond 1, którym został uhonorowany Cezary Dubiel, nadawany jest przez zrzeszającą 85 krajów członkowskich Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP). Na świecie taki tytuł posiada tylko kilka osób – to niesamowity sukces tego artysty. Jeszcze do 24 lipca można będzie podziwiać dzieła artysty w urokliwych wnętrzach Międzyznarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach.

UMiG Międzyzdroje

 

 

To top