Finał Dziwnowskiej ligi biegowej w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 21 listopada, odbędzie się ostatni w 2015 roku – VI bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej. O godzinie 10.00 zawodnicy wystartują na trasie Łukęcin – Dziwnówek – Łukęcin, długości 6680 m. Zbiórka uczestników na parkingu przy drodze między Dziwnówkiem a Łukęcinem /ok. 1 km za ogródkami działkowymi/. Zapisy – pół godziny przed startem.
W dotychczasowych, pięciu biegach, wystartowało łącznie 63 zawodników /13 kobiet i 50 mężczyzn/. Sklasyfikowanych w DLB, a więc biorących udział w przynajmniej 5 biegach zostanie przynajmniej 13, a najprawdopodobniej 21 zawodników /jeżeli wystartują i ukończą ostatni bieg/, w 4 kategoriach wiekowych kobiet i 6 kategoriach mężczyzn. Średnio w każdym biegu udział wzięło 32 zawodników /najwięcej 42, najmniej 29/. W Lidze startowali zawodnicy z Chomina, Dziwnowa, Dziwnówka, Golczewa, Gostynia, Jarszewa, Kamienia Pomorskiego, Kodrąbka, Kołczewa, Łukęcina, Międzywodzia, Wisełki, Wolina, Wrzosowa, Wysokiej Kamieńskiej, jak również: Szczecina, Zielonej Góry, Oborników. Po ostatnim biegu odbędzie się podsumowanie Dziwnowskiej Ligi Biegowej 2015, bo już wiemy, że w następnym roku wystartujemy z kolejną edycją tej biegowej imprezy. Gotowy jest już Regulamin na 2016 rok. Postanowiliśmy wprowadzić kilka znaczących zmian, a najważniejsze z nich to, że odbędą się:
1. 2 biegi – trasa leśna pomiędzy Dziwnówkiem i Łukęcinem /ok. 6680m/.
2. 2 biegi – trasa mieszana Dziwnów- Międzywodzie –Dziwnów /ok.6940 m/.
3. 2 biegi – trasa mieszana Dziwnów- Dziwnówek – Dziwnów /ok. 9400 m/
4. 2 półmaratony /trasa na etapie wyznaczania/.
5. Biegi odbędą się w miesiącach: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik i listopad.
6. Aby być sklasyfikowanym w DLB należy ukończyć przynajmniej 3 różne biegi/ na trzech różnych trasach/ i 1 półmaraton.
7. Można wystartować w mniejszej liczbie biegów, jednak dana osoba nie będzie sklasyfikowana w Lidze.
8. W przypadku wzięcia udziału w większej ilości biegów niż potrzebnych do klasyfikacji, pod uwagę będą brane lepsze czasy.
9. Klasyfikacja odbędzie się na podstawie wyliczenia średniego czasu przebiegnięcia 1 km.
Serdecznie zapraszamy na VI bieg DLB.
LUKS „Bałtyk” Dziwnów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *