06-02-2016 » Powiat i region

Filmy żeglarskie w Gdyni i Szczecinie

Unikalne obrazy, oscarowe produkcje, niezwykłe historie z wiatrem i morzem w tle. Tak będzie wyglądał “Przegląd Filmów Żeglarskich”, który odbędzie się w Gdyni w najbliższą sobotę i niedzielę (6 i 7 lutego).

Przegląd to wspólny pomysł Pomorskiego Związku Żeglarskiego, JachtFilmu i Muzeum Marynarki Wojennej. Do tej pory każda z tych instytucji pokazywała filmy żeglarskie i morskie oddzielnie, ale teraz połączyły siły. Inicjatywę poparł prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który objął wydarzenie patronatem. Impreza odbędzie się w ramach jubileuszu 90-lecia miasta.

W trakcie przeglądu będzie można obejrzeć m.in.: film dokumentalny “Wyprawa Śmiały” o jednej z pierwszych polskich wypraw żeglarskich dookoła Ameryki Południowej czy film “Załoga”, którego akcja dzieje się na pokładzie Daru Pomorza.

Projekcje odbywać się będą w sali audytoryjnej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B). Zobacz Program:

http://jachtfilm.pl/przeglad-filmow-zeglarskich-w-gdyni/

Ponadto, tydzień później, 13 i 14 lutego zaplanowano szczecińską edycję wydarzenia, ale ze zmienionym już repertuarem. JachtFilm w Szczecinie odbędzie się w Starej Rzeźni (ul. Tadeusza Wendy 14) i w Centrum Żeglarskim (ul. Przestrzenna 19). Zapowiedź i program można zobaczyć:

http://jachtfilm.pl/filmowe-walentynki-w-szczecinie/

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny.

Źródło: JachtFilm 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *