Falstart w pierwszym sparingu kamieńskiego „Gryfa”

Dziś, w niedzielę (21.01.) kamieńscy gryfici, którzy przygotowują się do rundy rewanżowej IV ligi rozegrali u siebie pierwszy z zaplanowanych kilku sparingów. Ich przeciwnikiem był „Chemik” Police, lider byłej piątej ligi (Wojewódzka Okręgówka). Niestety, kiedy nie ma mocy, kiedy nie ma w pełni zaangażowania, to w taki sposób sparingu się nie wygra. Chemicy, którzy w dużej mierze grali młodzieżowcami (dodajmy, iż grali wczoraj mecz kontrolny z II – ligowymi „Błękitnymi” Stargard), roznieśli wręcz „Gryfa” wynikiem 9:1 (4:1). Ten wynik dobry dla policzan, mówi w zasadzie wszystko. Nasz zespół przebudził się dopiero po 30 minutach gry, kiedy było już 0:3. Gola honorowego w 39 minucie strzelił Paweł Wanagiel.

Pierwszy mecz nie wyszedł, ale nie ma jeszcze jakiejś tragedii, bowiem przed naszymi piłkarzami wiele dni treningów, kilka testowych spotkań. Najważniejsze, żeby zespół był w pełni gotowy do pierwszego i następnych meczów rundy wiosennej.

Pierwszy test – mecz nie wyszedł naszym w zupełności i jest to też naszemu sztabowi szkoleniowemu nad czym myśleć, bo nieliczni widzowie tego nie stojącego na całkiem dobrym poziomie widowiska, też nie radowali się. Nie było po prostu czym.

W najbliższą sobotę (27.01.) gryfici pojadą do Szczecina, gdzie w drugim sparingu zagrają z wiceliderem III ligi, „Świtem”, w którego szeregach powinniśmy ujrzeć 27 – letniego napastnika, Adama Nagórskiego, który grał dotąd z powodzeniem w IV – ligowej „Vinecie” Wolin.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *