Ekstraklasowa szczecińska „Pogoń” rozegrała wewnętrzny test – mecz w Kamieniu Pomorskim!

Po trzydniowym, króciutkim zgrupowaniu w nadmorskiej Pogorzelicy, obecnie piąty zespół ekstraklasy, „Pogoń” Szczecin pod wodzą niemieckiego trenera pochodzenia chorwackiego, Kosty Runjaića, w minioną sobotę (12.01.) w drodze powrotnej do Szczecina zatrzymał się w Kamieniu Pomorskim. Tutaj na boisku ze sztuczną nawierzchnią odbył trening oraz wewnętrzny test – mecz pomiędzy „Granatowymi” i „Stalowymi”.

Choć wynik testu był sprawą drugorzędną, przy czym co istotne, bacznie swoich zawodników obserwowali ich trenerzy, to trzeba odnotować, iż pierwszą bramkę owego sparingu strzelił młody 18-letni napastnik Adrian Benedyczak, pochodzący z Kamienia Pomorskiego i wywodzący się z miejscowego zespołu „Gryf”. Przypomnijmy, iż Adrian jest synem do nie tak dawna golkipera kamieńskich gryfitów, Ireneusza Benedyczaka, popularnego „Benka”.

Na murawie boiska w Kamieniu w sparingu zabrakło kilku nazwisk, w tym Adama Frączczaka, Dawida Niepsuja czy Dawida Błanika (ma być wypożyczony do innego klubu) oraz Tomasza Hołoty, którzy jeszcze leczą kontuzje, ale z nastaniem rundy wiosennej mają być gotowi do gry.

Wiadomo, że z zespołem rozstaje się Sebastian Rudol, który po ośmiu latach spędzonych w „Pogoni” przechodzi do rumuńskiego ekstraklasowego zespołu „Sepsi OSK”, czwartej drużyny tej ligi.

W kamieńskim treningu i teście uczestniczyła trzydziestka zawodników, wśród których ujrzeliśmy zupełnie nowe twarze, jak choćby Fina Santeri Hostikkę czy Japończyka Jina Izumisawę. Widzieliśmy również aż 9 młodzieżowców, w tym dwóch zaledwie15-letnich Kacpra Kozłowskiego i Huberta Turskiego z Akademii Piłkarskiej Pogoni.

Zespół szczeciński rozpoczął przygotowania do rewanżowej rundy naszej ekstraklasy 7 stycznia i już we wtorek 15 stycznia, uda się na zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie będzie trenować do 26 stycznia. Tam Portowcy rozegrają cztery sparingowe spotkania. Zagrają z rumuńskim „Hermannstadt” Sibiu, rosyjskim „Dynamem” Moskwa, a także czeskim „Banikiem” Ostrawa oraz duńskim „Odense”.

W pierwszym spotkaniu wiosennej rundy naszej ekstraklasy „Pogoń” zagra na wyjeździe z samym liderem „Lechią” Gdańsk, a mecz rozegrany zostanie 9 lutego.

Dodajmy, iż w sierpniu w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Szczecinie, Portowcy ulegli gdańskiej drużynie 2:3.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *