Ekologiczne warsztaty nad morzem i w ogrodzie dendrologicznym

W sobotę przy latarni morskiej w Kołobrzegu, w niedzielę w Przelewicach – zapraszamy na ekologiczne pikniki z atrakcjami dla młodszych i starszych. Wakacyjna zabawa na Pomorzu Zachodnim to relaks, ale też duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań. Podczas warsztatów nad morzem będzie można „ratować” foki i chronić akweny przed zanieczyszczeniami. A wizyta w ogrodzie dendrologicznym pozwoli poznać wyjątkowe gatunki roślin.

Zapowiada się kolejny fascynujący ekoweekend na Pomorzu Zachodnim. Po zielonych warsztatach i leśnych kąpielach w szczecińskiej Puszczy Bukowej oraz koszalińskim parku Książąt Pomorskich teraz ekologiczna drużyna spotka się w Kołobrzegu (przy latarni morskiej) i Przelewicach (Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej). Początek plenerowych imprez – godzina 11.

Sobotni piknik w Kołobrzegu (10 lipca) będzie promował ochronę mórz i oceanów. Edukacyjne zabawy, gry i konkursy przygotowywane są z myślą o różnych grupach wiekowych. Przedszkolaków czeka „Piracka Przygoda”, w której przewodnikami będą Katarzyna i Krzysztof Kaczor. Animatorzy znani jako Klauni Kulki i organizatorzy koszalińskiego Festiwalu Uśmiechu tym razem poszukiwać będą cennego skarbu. Najmłodszych czekają niesamowite przygody w podwodnej krainie, a na zakończenie prezenty – niespodzianki.

Nadmorskie wyzwania ekologiczne” – zgodnie z tytułem programu – podejmą nie tylko przedszkolaki. Dzieci i młodzież szkolna również będą miały co robić, by uratować cenne gatunki zwierząt i ochronić wody Bałtyku. Jednym z zadań będzie uwalnianie fok (pluszaków) ze starych rybackich sieci. Wiele radości przyniesie na pewno formowanie rybek z masy solnej i poszukiwanie bursztynu. Będzie też ciekawa lekcja na temat segregowania odpadów i nietypowe koło fortuny „ZERO WASTE”. Animacje przygotowuje Akademia Rozrywki z Koszalina, a część edukacyjną Anna Milke, od lata zaangażowana w ochronę środowiska (przygotowywała m.in. ekologiczne gadżety dla Miasta Kołobrzeg). Na ekopiknik przy latarni morskiej przywieziony zostanie specjalny plac zabaw, m.in. z drewnianymi grami planszowymi. Będzie też plenerowa pracownia plastyczna, z morskimi kolorowankami, ale również wielkimi arkuszami, które można malować np. stopami.

W niedzielę (11 lipca) edukatorzy i animatorzy zapraszają do Przelewic. W pięknej parkowej scenerii przez dwie godziny (11-13) odbywać się ekowarsztaty, podczas których będzie można obejrzeć unikalne gatunki roślin, stworzyć własny zielnik czy np. poznać zalety naturalnych kosmetyków.

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top