31-05-2018 » Dziwnów, Powiat i region

Dziwnówek pięknieje. I to pięknieje w oczach!

Mamy drugi długi weekend maja. Io co wzięli wolne od pracy na jutrzejszy piątek. Stąd od minionej właśnie środy ruch drogowy w stronę naszego wybrzeża był większy, bardziej intensywniejszy niż zwykle. Także w naszym nadmorskim powiecie oraz niewielkim, ale całkiem już zatłoczonym Dziwnówku, który z każdym tygodniem pięknieje. I to dosłownie. A to za sprawą udanej (bez dwóch zdań) inwestycji, którą prowadzi miejscowa firma EKOL wytrawnego budowlańca, którym jest niewątpliwie p. Bogdan Kokolus.

Kiedy pod koniec kwietnia zajrzeliśmy do tego nadmorskiego kurorciku, na ulicach dojazdowych w stronę plaży zastaliśmy wielki, by nie powiedzieć, ogromny harmider budowlany. I w ogóle, nie wiadomo było co i jak, bowiem uliczki były rozkopane, poorane i nie można było się tak dla laika połapać się w tym co gdzie i jak.

Dziś natomiast jest już naprawdę inaczej, bowiem – co raduje, o najmniej 80 procent przewidzianych robót zostało już wykonanych i zaczynamy być coraz bardziej przekonani, że drogowcy – budowlańcy z EKOL – u zakończą tę inwestycję w przeciągu dwóch, może trzech tygodni. A więc – co ogromnie cieszy, przed rozpoczęciem sezonu.

Warta, bo doprawdy warta wydanych nieco ponad dwóch miliony złotych inwestycja, pozwoli wszystkim tym najbliższym i kolejnym wczasowiczom, poznać wszelakie uroki pasaży i prawdziwą gościnność Dziwnówka, jak i oczywiście, samej Gminy Dziwnów.

Dzisiaj Dziwnówek pięknieje. To prawda bezwzględna i absolutna. I to pięknieje nieprzerwanie o kilkunastu tygodni. A to za sprawą nowo brukowanych uliczek, jeszcze przygotowywanej fontanny usadowionej niedaleko wejścia na plażę, a nadto, zegara słonecznego i licznych ławeczek, gdzie w cieniu można sobie będzie spocząć i odsapnąć, miejmy nadzieję z nadmiaru letniego słońca.

Przyjdzie już niebawem sezon letni, i wielu tych, którzy zwykli przyjeżdżać w te strony nawet co roku, po prostu Dziwnówka nie poznają. Bo dziś Dziwnówek wyrasta na ten super kurort o który zadbali oczywiście gospodarze tej dziwnowskiej Gminy. I brawa im za taki znakomity pomysł oraz świetnie spełnioną inicjatywę.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *