Dziś w sobotę 18 grudnia 2021 r. o godzinie 16 uroczyście otwarto Dom Kultury w Dziwnowie.

Uroczystego przecięcia wstęgo dokonał Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóżwiak w towarzystwie posłów Na Sejm Jarosława Rzepy i Artura Łąckiego, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Dziwnowie Ewy Trzebińskiej-Brzezińskiej oraz przedstawiciela wykonawcy w osobie szefa firmy GORBUD Sp. z o.o. ze Świdwina.

Po przecięciu wstęgi Proboszcz Parafii w Dziwnowie dokonał uroczystego poświęcenia Domu Kultury w Dziwnowie, następnie głos zabrał Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóżwiak, który w skrócie przedstawił historię budowy Domu Kultury oraz podziękował Radzie Miejskiej Dziwnowa za poparcie tej inwestycji i tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu. Burmistrz zaprosił na scenę obu Posłów, przedstawicieli Rady i Urzędu Miejskiego oraz wykonawcy i inspektora nadzoru budowy, którym wręczył statuetki na dowód wdzięczności za realizację tej ważnej dla gminy Dziwnów inwestycji. Głos zabrał również poseł na Sejm Jarosław Rzepa i Poseł Artur Łącki oraz wicestarosta Powiatu Kamieńskiego Joanna Piwińska. Po przemówieniach gości prowadzący uroczystość Jacek Klimecki w imieniu Burmistrza zaprosił wszystkich obecnych na uroczystości, do obejrzenia Domu Kultury.

Po około 20 minutowej przerwie rozpoczęła się część artystyczna, którą rozpoczął pokaz tańca najmłodszych członków Klubu Tańca Sportowego Fokus. Jako drugi wystąpił zespół „Szkwał” ze Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, który zaprezentował gościom kilka piosenek. W dalszej części wystąpił zespół Music Floers Orkiestra oraz Kabaret Czesuaf.

Mieszkańcy Dziwnowa otrzymali nowy wspaniały obiekt, który będzie służył im przez wiele lat. Dzięki nowemu obiektowi mieszkańcy Dziwnowa oraz odwiedzający gminę Dziwnów turyści będą mieli możliwość na częsty kontakt z kulturą oraz na rozwój swoich uzdolnień w różnych dziedzinach.

W.T

To top