19-03-2018 » Powiat i region

Dziś mamy Dzień Wędkarza!

Ów dzień ustanowiony został 19 marca 2007 roku przez Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW dla upamiętnienia powstania Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW), co miało miejsce 19 marca 1950 roku.

Jak zapewniają pomysłodawcy tego Dnia, jest to święto nie tylko dla wędkarzy, ale także i świętem wiosny, co wiąże się z budzącą się do życia przyrodą, a zarazem czystością środowiska, w którym wspomniani wędkarze pragną żyć i wędkować.

Dzień ten jest również przypomnieniem walki z kłusownictwem i przestępczością nad wodami. PZW wraz z policją, jak i Państwową i Społeczną Strażą Rybacką, przedstawia społeczeństwu skalę tych patologii, jak również swoje duże zaangażowanie i determinację.

A więc panie i panowie wędkarze, z okazji Waszego święta, przysłowiowego połamania kija (wędkarskiego oczywiście). I niech wam w tym roku nie zabraknie na haczykach rozlicznych brań, co najmniej takich wielce okazałych, jak w rozlicznych dowcipach i swoich często nieziemsko wydumanych opowieściach o swych… trofeach.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *