Dziewiąta rocznica tragicznego w skutkach pożaru w Kamieniu Pomorskim

13 kwietnia mija dziewięć lat od chwili, kiedy tuż po północy, z 12 na 13 kwietnia 2009 roku, w tamtą poniedziałkową noc wielkanocną zaiskrzyło się w hotelu socjalnym przy ul. Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim wielkim tragicznym w skutkach pożarem, który pochłonął ostatecznie 23 ofiary w tym 13. dzieci. Zginęły w nim trzy wielodzietne rodziny. Jak sobie przypominamy, wówczas działy się w tym miejscu dosłownie dantejskie sceny.

Ta tragiczna noc rozpamiętywana jest dziś niestety coraz rzadziej. Pamięć ludzka jak widać staje się zawodna. Jeszcze wcześniej nie tylko mieszkańcy Kamienia Pomorskiego w rocznicę tej tragedii licznie przychodzili pod okazały pomnik, który stoi tuż obok tego miejsca. Dziś? Tak jakby każdy był zajęty sobą, swoimi sprawami i chwila tragedii sprzed siedmiu lat jakby się ulotniła niestety.

Swego czasu, tuż po tragedii, całe miasto, całe społeczeństwo, cały kraj, było mocno wstrząśnięte i bardzo przygnębione tym tragicznym zdarzeniem. Jednak z biegiem czasu ludzie po prostu zapominają, a to wielka i smutna szkoda, tamta tragiczna noc, zmieniła wielu ludzi, którym udało się uratować, którym zaoferowano szybką pomoc, której jednak większość niestety nie doceniła.

Społeczeństwo kamieńskie żyje swoim życiem, jak każde w innych regionach naszego kraju, i przykre jest to, kiedy świadomie lub też nie, zapomina o takich wydarzeniach jak ta wyjątkowa noc sprzed ośmiu laty. A o której powinno się przede wszystkim pamiętać i mówić dla przestrogi. Pamiętać o śmierci niewinnych i bezbronnych wobec zdradliwej pożogi 23 osobach, które nagle, znienacka, w wielkim i przejmującym bólu wówczas odeszły w kwiecie wieku z tego świata.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *