Dzień Seniora na parkiecie Niech żyje Bal!

W tym roku zaproponowaliśmy inną niż w poprzednich latach formułę obchodów Dnia Seniora. Zorganizowaliśmy dla seniorów z Gminy Międzyzdroje prawdziwą zabawę – Bal Seniora. Chcieliśmy by w tym trudnym dla wszystkich czasie, kiedy przeżyliśmy lockdown, po prostu wesoło spędzić czas. Bo taniec i dobra zabawa to jest to czego teraz nam bardzo potrzeba – informuje burmistrz Mateusz Bobek.

Bal Seniora odbył się w sobotę 20 listopada br. w Międzynarodowym Domu Kultury. Uczestniczyło w nim ok. 120 seniorów. O oprawę muzyczną zadbał zespół Madej Band, a przygotowane konkursy i quiz wiedzy o Międzyzdrojach stanowiły uzupełnienie atrakcji przygotowanych na ten wieczór. Podczas balu tańce standardowe i latynoamerykańskie w pięknych barwnych strojach, zaprezentowała para taneczna klasy C, powyżej 15 lat z Klubu Tanecznego Jantar: Piotr Dębicki i Agata Kowalewska. Dania kuchni Anny Chwałko znane są w Wolinie jako swojskie i smaczne. Catering jaki przygotowała p. Anna na bal był wykwintny i różnorodny: barszczyk czerwony z krokietem, sałatki, kotleciki, rybka po japońsku i ciasta, bardzo wszystkim smakowały. Organizatorami Balu Seniora była Gmina Międzyzdroje oraz Międzynarodowy Dom Kultury.

W ten jesienny listopadowy czas warto „wyjść z domu” i uczestniczyć w aktywnościach, by poczuć się choć odrobinę młodziej. Zapraszamy już za rok na kolejne spotkanie z okazji Dnia Seniora.

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

To top