Dzień Pluszowego Misia w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym przy kamieńskim Kole PSONI

W dniu 25 listopada przypadał Światowy Dzień Pluszowego Misia, ustanowiony w setną rocznicę powstania tej zabawki. Oczywiście ten cudny, przytulny i pocieszny miś pluszowy jest uwielbiany również przez nauczycielki i dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego przy PSONI. Wobec tego, dzień wcześniej świętowały z radością Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji odbyło się wspaniałe wydarzenie, w którym czynnie uczestniczyły oczywiście dzieci. A wydarzenie to było naprawdę interesujące, wesołe, niespotykane i pełne zabaw, gier i wierszy. Bez wątpienia dzieci chętnie przyniosły ze sobą własne ulubione misie różnego koloru i wielkości, przez co było istotnie kolorowo w tym wydarzeniu. Dzieci bawiły się i były radosne, bowiem co rusz przytulały się do własnych misiów. Widać, iż dzieci były szczęśliwe.

Najpierw prowadząca powitała wszystkich zebranych w tym wydarzeniu, a później dzieci ochoczo zaprezentowały własne misie. Po tym nauczycielki i dzieci bawiły się radośnie w różne gry i zabawy przy piosenkach o misiu pt. „Jadą misie” i „Pluszowy miś”. Dzieci również ćwiczyły wraz z misiem, m.in. unoszenie misia siedzącego na nogach, przekładanie misia pod uniesionym kolanem, czworakowanie w różnych kierunkach.

To nie wszystko. Z pewnością to wydarzenie nie było tylko przyjemną zabawą, bowiem również był ciekawy konkurs pt. „Co wiem o misiach?”. W tym konkursie podawano dzieciom różne pytania i zadania, np. „Co misie lubią jeść najbardziej?”, „Wymień trzech przyjaciół Kubusia Puchatka”, „Z czego Gumisie produkują swój sok”. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie we wszystkich zadaniach.

Co więcej, zorganizowano to wydarzenie także z myślą o bardziej przyziemnych przyjemnościach. Otóż dzieci i nauczycielki odśpiewały wspomnianej maskotce „Sto lat” i był wspaniały i przepyszny tort. Dzieci przez cały czas tańczyły i bawiły się wraz ze wszystkimi paniami. Wszakże w dorosłym człowieku drzemie jakaś iskierka dziecka, prawda?

Całe wydarzenie przygotowały panie Daria Karczmarska i Anna Mierzicka. Tak trzymać i gratulacje!

Info. wł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *