Dzień Dziecka razy dwa

Marszałek Olgierd Geblewicz zaprasza najmłodszych mieszkańców Pomorza Zachodniego na dwie plenerowe imprezy organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W niedzielę (29 maja) świętujemy na sportowo z Pogoń Szczecin Football Schools, a w środę (1 czerwca) z Domem Kultury „Słowianin” – na muzycznej scenie i wielkim placu zabaw.

Wydarzenia z okazji Dnia Dziecka współorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego odbędą się na szczecińskich Jasnym Błoniach. W niedzielę (29 maja, od godz.11) zaplanowany jest tam sportowy festyn z udziałem piłkarzy Pogoni, a także zawodników Pogoni Basket Szczecin i Pogoni Handball. W treningach i zabawach ruchowych dla najmłodszych będą elementy piłki nożnej, koszykówki oraz piłki ręcznej. Na pewno będzie ciekawie i wesoło. Przygotowywane są również konkursy, pokaz sztuczek piłkarskich i inne niespodzianki.

Scenariusz imprezy został tak skonstruowany, aby zachęcić dzieci do udziału w licznych wyzwaniach sportowych, za które otrzymają specjalną pieczątkę, potwierdzającą wykonanie danego etapu. Na starcie każdy z uczestników pobierze kartę zadań i okolicznościową koszulkę. Warto podkreślić, że w zajęciach organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools mogą wziąć udział nawet maluchy w wieku 1-3 lata.

Liczne atrakcje czekają także na uczestników imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka – Brzdąc 2022 (1 czerwca, godz.12-20). Organizuje ją Dom Kultury „Słowianin”. Dofinansowuje – samorząd województwa. W środę na Jasnych Błoniach stanie duża scena, na której zaprezentują się m.in. wychowankowie placówek opiekuńczych. Wystąpią również młodzi artyści z Ukrainy. W finale koncertu zostanie wręczona nagroda BRZDĄC, przyznawana za szczególne zasługi w działalności na rzecz dzieci. Muzyczną gwiazdą będzie Majka Jeżowska.

Jak co roku – 1 czerwca na Jasnych Błoniach „zbudowany” zostanie wielki plac zabaw.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

– Zapraszam najmłodszych i ich rodziców, opiekunów do wspólnej zabawy – zachęca marszałek Olgierd Geblewicz. – W tym roku Pomorze Zachodnie wspiera dwa wydarzenia z okazji Dnia Dziecka. Szykuje się podwójne świętowanie, z wieloma atrakcjami. W niedzielę rozgrzewka, którą przygotowujemy z Pogonią, a w środę radosny dzień, na który czekają wszystkie dzieciaki na świecie.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top