15-02-2018 » Powiat i region

Dziecko w Galerii Handlowej

Galeria handlowa przyjazna najmłodszym to przede wszystkim przestrzeń bezpieczna i komfortowa – zapewniająca praktyczne udogodnienia dla rodzica z dzieckiem. Zarządcy niektórych obiektów idą jednak o krok dalej. Chcą, aby mali klienci spędzili czas w galerii nie tylko w sposób bezpieczny, ale także wartościowy, a wspólne zakupy nie były dla rodziców „wychowawczym wyrzutem sumienia”.

Zakupy z dzieckiem dla wielu rodziców nie są wyborem, ale koniecznością. Niekiedy towarzyszy im dyskomfort z powodu braku zapewnienia pociechom bardziej kreatywnej rozrywki. Współczesne centra handlowe starają się wyjść naprzeciw podobnym obawom i udowadniają, że czas spędzony w galerii może sprzyjać rozwojowi  pozytywnych postaw społecznych, umiejętności lingwistycznych czy kreatywności. Zapraszając do galerii handlowej rodziców z dziećmi czujemy się odpowiedzialni za rodzaj i jakość oferty, którą kierujemy do najmłodszych. Dotyczy to zarówno infrastruktury, jak i organizowanych przez nas wydarzeń. W obu przypadkach chcemy, aby były to atrakcje mądre i przemyślane – mówi Hanna Gailitis, menedżer Galerii Łomianki.

Zgodnie z naturą… dziecka

Galeria Łomianki znajduje się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego i Doliny Wisły. Bliskie sąsiedztwo natury przejawia się również w ofercie edukacyjno-rozrywkowej obiektu. Unikalny w centrach handlowych, zewnętrzny plac zabaw (otwarty również po godzinach funkcjonowania galerii) zachęca do spędzania czasu na powietrzu. Aranżacja dwóch stref rozrywki wewnątrz obiektu (dla starszych i młodszych dzieci) nawiązuje do natury, a główną atrakcję stanowią elementy interaktywne – podłoga oraz drewniany łoś – mieszkaniec Kampinosu. Troska o ochronę środowiska naturalnego jest nam szczególnie bliska. Na co dzień podejmujemy działania ograniczające wpływ galerii handlowej na otoczenie. Otrzymaliśmy prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM In-Use z oceną „Bardzo dobry”, co oznacza, że Galeria Łomianki jest budynkiem ekologicznym i działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Chcemy być miejscem kształtowania proekologicznych postaw. Naszych najmłodszych klientów zachęcamy do odwiedzenia hotelu dla ptaków, owadów i płazów, którym opiekują się uczniowie pobliskiej szkoły. W okolicach placu zabaw umieściliśmy punkt zbiórki plastikowych nakrętek – mówi Hanna Gailitis.

Cyklicznie, edukacyjnie, kulturalnie

Kluczem do zapewnienia najmłodszym mądrej rozrywki jest nie tylko odpowiednio zaaranżowana przestrzeń, ale także wykorzystanie jej do organizacji wartościowych wydarzeń. Galeria Łomianki stawia na cykliczność – tak, aby rodzic miał szansę sprawdzić jakość inicjatyw, w których weźmie udział jego pociecha. W każdy piątek odbywają się tu bezpłatne lekcje języka angielskiego, a w czwartek – francuskiego. Zajęcia mają formę kreatywnych warsztatów językowych, do których dołączyć można praktycznie w każdej chwili – bez konieczności uczestniczenia w poprzednich edycjach. Raz w miesiącu w Łomiankach odbywają się Spotkania z Teatrzykiem, podczas których dzieci, poprzez zabawę, uwrażliwiają się na kulturę i sztukę. Do dyspozycji muzykalnych klientów jest również fortepian znajdujący się w zielonej strefie relaksu. Cyklicznie organizowane są także turnieje gier planszowych dla całej rodziny.

Elementy obowiązkowe

Stworzenie centrum handlowego przyjaznego najmłodszym nie byłoby oczywiście możliwe bez odpowiedniego zaplecza w postaci parkingu dla rodzin i kobiet w ciąży czy pokoiku dla rodzica z dzieckiem. W nowo oddanym, kolorowym pomieszczeniu rodzinnym klienci Galerii Łomianki spokojnie zmienią pieluszkę, korzystając z wygodnego przewijaka i nakarmią malucha. Do dyspozycji jest też podgrzewacz do butelek oraz mikrofalówka, w której można podgrzać inne posiłki. Z myślą o wygodzie rodziców najmłodszych dzieci zaprojektowany został również specjalny plac zabaw połączony ze strefą gastronomiczną. Jest to ciekawe rozwiązanie, w ramach którego „ogrodzenie” strefy dziecięcej stanowią lady – stoliki z wysokimi krzesłami. Umożliwia to maluchom zabawę pod czujnym okiem rodzica, który jednocześnie ma możliwość spokojnego zjedzenia posiłku – mówi menedżer Galerii Łomianki.

 

Galeria Łomianki znajduje się tuż przy Kampinoskim Parku Narodowym. Można tu znaleźć kilkadziesiąt modowych butików popularnych, cenionych marek, punkty usługowe i hipermarket Auchan. To nie tylko doskonałe miejsce na kameralne zakupy blisko natury, ale także przestrzeń do odpoczynku, pracy i bezpiecznej rodzinnej zabawy. Galeria Łomianki tętni lokalnym życiem, zapewniając wszystkim odwiedzającym niezliczone atrakcje – wydarzenia rozrywkowe, kulturalne, kulinarne, hobbystyczne czy edukacyjne.

Galeria Łomianki mieści się przy ul. Brukowej 25 w podwarszawskich Łomiankach i jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, natomiast w niedziele od 9:30 do 20.00.

Magdalena Dymek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *