Dwa razy więcej pociągów! Jest rozkład jazdy na Pol’and’Rock

Gotowy jest już specjalny rozkład jazdy pociągów regionalnych na trasie Szczecin – Płoty – Kołobrzeg, który będzie obowiązywał od 27 do 1 sierpnia. Każdego dnia tę trasę obsługiwać będzie 15 par pociągów regionalnych. Co drugi ma kursować w podwójnym zestawieniu, zapewniając możliwości podróży na miejscach siedzących ponad 300 osobom.

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival odbędzie się na lotnisku Makowice – Płoty w dniach 29-31 lipca. Pomorze Zachodnie przygotuje się na przyjęcie fanów muzyki, Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Żeby zapewnić wygodny i bezpieczny dojazd na festiwalowe wydarzenia, opracowano specjalny rozkład jazdy pociągów regionalnych.

– Tak jak zapowiadaliśmy, liczba połączeń na trasie Szczecin – Goleniów – Nowogard – Płoty – Trzebiatów – Kołobrzeg została podwojona – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Dodatkowe pociągi będą kursowały już dwa dni przed rozpoczęciem festiwalu. Najwięcej kursów zaplanowanych zostało oczywiście w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Wdrożone zmiany organizacyjne pozwolą na uruchomienie, w okresie od 27 lipca do 1 sierpnia, każdego dnia 15 par pociągów regionalnych na trasie Kołobrzeg – Szczecin (standardowo jest to 8 par) oraz jednej pary pociągów pospiesznych. Pociągi te wykorzystają całą dostępną przepustowość linii nr 402. Kursować będą – średnio – co godzinę. Przeciętnie co drugi skład ma być podwójny, czyli zapewni wygodną podróż ponad 500 osobom, w tym 310 na miejscach siedzących. Dodatkowe pociągi będą zatrzymywały się tylko na większych stacjach, by przewozy były płynne i szybkie.

W załączeniu przesyłamy rozkład jazdy obejmujący pociągi stałego kursowania oraz kursujące dodatkowo w związku z organizacją Festiwalu (zaznaczone kolorem zielonym). Ofertę uzupełnia jedna para pociągów IC Swarożyc relacji Wrocław – Kołobrzeg – Wrocław, które w czasie wakacji kursują codziennie.

W trakcie przygotowania jest rozkład jazdy na czas wyjazdu uczestników Festiwalu po jego zakończeniu, tj. na noc z 31 lipca na 1 sierpnia oraz w dniu 1 sierpnia br. Rozkład ten będzie odbiegać od załączonego ze względu na konieczność wyeliminowania mijania się pociągów w stacji Płoty. Jest to konieczne dla organizacji bezpiecznej i płynnej odprawy znacznie zwiększonej, skumulowanej liczby podróżnych na tej małej stacji kolejowej.

Zmiany rozkłady jazdy możliwe są dzięki współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z POLREGIO i zarządcą infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,

Uruchomienie dodatkowych połączeń kolejowych wymagało zwiększenia budżetu na realizację kolejowych przewozów pasażerskich w województwie.

Pol’and’Rock Festival” (wcześniej „Przystanek Woodstock”) organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsza edycja odbyła się w 1995 r., a w 1996 roku impreza została zorganizowana w Szczecinie na lotnisku Dąbie. Od 2004 r. wakacyjne koncerty WOŚP odbywały się w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 roku, ze względu na pandemię, „Pol’and’Rock” zagrał tylko online. Tegoroczny festiwal ma odbywać się w reżimie sanitarnym – organizator ograniczył liczbę uczestników do 20 tysięcy.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top