Drugi sparing kamieńskiego „Gryfa” i znów wysoka porażka

Przed tygodniem, IV – ligowi kamieńscy gryfici rozegrali pierwszy sparing, przegrywając aż 1:9 z „Chemikiem” Police. We wczorajszą sobotę (27.01.) udali się do Szczecina, gdzie zagrali po południu testowe spotkanie z czołowym zespołem III ligi, „Świtem”. Wyprawa się zupełnie nie udała, bowiem nasz zespół przegrał wyraźnie 1:5 (1:3). Jedynego gola dla „Gryfa” strzelił w 2 minucie (dało to prowadzenie w sapringu) Kacper Wittbrodt, którego osoba walczy dzielnie w Plebiscycie na Najlepszego Piłkarza naszego województwa. Kacper aktualnie ustępuje tylko prowadzącemu Jarosławowi Kiernickiemu ze „Sparty” Węgorzyno. Dodajmy, iż każdy oddany głos to dwa punkty dla piłkarskiego kandydata. W kwestii warto zajrzeć na stronę portalu ligowiec.net lub na stronę Głos24.

Wracając do sobotniego sparingu. Niepokojące, że w dwóch meczach nasz zespół stracił aż 14 bramek! Przy strzeleniu zaledwie dwóch. Jak na razie nasza obrona przypomina podziurawiony ser szwajcarski. A na domiar złego, słabiutko w bramce spisuje się Filip Daroszewski.

Zdaje się, że Ireneusz Benedyczak, popularny „Benek”, wiekowy zaawansowany bramkarz, nie będzie miał innego wyjścia jak grać dla „Gryfa”. Jest niczym wino. Im starszy tym lepszy.

Jak pamiętamy, ten sympatyczny zawodnik niejednokrotnie wygrzebał z tarapatów obronę „Gryfa” w istotnych spotkaniach ligowych. I zapewne przyjdzie mu pograć jeszcze trochę w kamieńskim zespole.

Urodzony 17 września 1974 roku „Benek”, już nieraz nosił się z zamiarem zawieszenia kołków piłkarskich na haku. Ale widać, że mimo upływających sezonów i jego lat, nic nie traci na wartości i jak widać, jest potrzebny zespołowi.

W trzecim sparingu okresu przygotowawczego, „Gryf” zagra w sobotę 3 lutego na swoim obiekcie z czołowym zespołem klasy okręgowej, a zarazem beniaminkiem ligi, „Jantarem” Dziwnów, w którego szeregach występuje z nie małym powodzeniem kilku piłkarzy z przeszłością grania w kamieńskim klubie.

Mecz, który odbędzie się na sztucznej płycie boiska zaplanowano na godzinę 16:00.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *