11-03-2016 » Powiat i region, Wolin

Dozór i poręczenie za rozbój i włamanie

Dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe to środki zapobiegawcze zastosowane wobec 28-letniego mieszkańca Błotna i jego rok młodszego wspólnika, którzy w dniu 6 marca na ulicy Nowowiejskiej w Wisełce włamali się do dwóch budynków mieszkalnych. Do zdarzenia doszło około 6 rano. Łupem złodziei padło różnego typu mienie w tym m.in. laptop Acer oraz telefon komórkowy.

Podczas penetracji drugiego z domów, 52-letni mieszkaniec zaniepokojony hałasem nakrył mężczyzn na gorącym uczynku. Sprawcy uderzyli pokrzywdzonego i zabrali telefon oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. W toku czynności zostali oni zatrzymani przez Policję. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani to 28-letni mieszkaniec Błotna (gm. Nowogard) oraz 27-letni mieszkaniec Międzyzdrojów, karani wcześniej za przestępstwa podobne. W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyzn ujawniono przedmioty utracone w wyniku włamania. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży z włamaniem. Za te czyny zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *