10-07-2020 » Dziwnów, Powiat i region

Dołącz do Liceum Społecznego! YOUTUBE i gigant chemiczny Pol-Aura w murach Zarembiaków.

 

 

Liceum Społeczne im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie kontynuuje rekrutację dla absolwentów szkół podstawowych. W ofercie edukacyjnej naszej szkoły posiadamy trzy profile tematyczne: profil teatralny, przyrodniczy i językowy.

Zmieniamy się dla Was! Od nowego roku szkolnego na uczniów czeka całkowicie wyremontowana i wyposażona pracownia chemiczna, nowoczesne meble oraz niezbędne szkło i odczynniki, które umożliwią uczniom kształcenie w sposób „wykonaj-zapamiętaj”.

Ogromną zmianą jest także nagrywanie filmów edukacyjnych przez jednego z naszych uczniów – Adama, który rozpoczął współpracę z największą firmą chemiczną w Polsce, zaopatrującą profesjonalne laboratoria i stacje naukowe w odczynniki – Pol-Aurą. Seria edukacyjna poświęcona jest dla uczniów szkół podstawowych, którzy ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz dalsze jej losy, mogliby napotkać na problemy ze zrozumieniem nauk przyrodniczych – w tym chemii. Wszystko dzieje się w murach naszego Liceum, dokładnie w pracowni badawczej, do której zakupione zostaną jeszcze nowe mikroskopy firmy Delta-Optical.

Przy profilu przyrodniczym działa Koło Naukowe Zarembiacy, które posiada patronaty takich instytucji jak Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze, BioCentrum Edukacji Naukowej oraz Fundacji Nauka dla Środowiska.

Każdy w powiecie na pewno słyszał także o Naszych jasełkach! Rozwój artystyczny w dzisiejszych czasach to istotny, często pomijany w wielu placówkach i miejscach kształcenia aspekt. Pani Anna Żołyniak-Popik – dyrektor Liceum Społecznego postawiła na ten sektor – od remontu pracowni teatralnej, po zakup oryginalnych plakatów teatralnych z ubiegłego wieku, po autorski program nauczania nowego przedmiotu w liceum – edukacji artystycznej.  Dzięki sukcesom naszych jasełek Koło Teatralne Zarembiacy może pochwalić się wieloma nagrodami i tytułami laureata. Koło współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie.

Aby dołączyć do Naszego Liceum wystarczy wypełnić kwestionariusz osobowy znajdujący się na stronie Zarembiakow www.zarembiacy.pl, dostarczyć go do sekretariatu szkoły wraz z innymi dokumentami i oczekiwać na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Mam nadzieję, że spotkamy się we wrześniu, Drodzy Uczniowie i razem będziemy mogli ulepszać świat oraz rozwijać naukę w naszym powiecie, a także w całym kraju tworząc ciekawe materiały do kształcenia dla Waszych młodszych rówieśników.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Adam Matlak „Bałtycki Naukowiec”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *