Dołącz do Liceum Społecznego! YOUTUBE i gigant chemiczny Pol-Aura w murach Zarembiaków.

 

 

Liceum Społeczne im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie kontynuuje rekrutację dla absolwentów szkół podstawowych. W ofercie edukacyjnej naszej szkoły posiadamy trzy profile tematyczne: profil teatralny, przyrodniczy i językowy.

Zmieniamy się dla Was! Od nowego roku szkolnego na uczniów czeka całkowicie wyremontowana i wyposażona pracownia chemiczna, nowoczesne meble oraz niezbędne szkło i odczynniki, które umożliwią uczniom kształcenie w sposób „wykonaj-zapamiętaj”.

Ogromną zmianą jest także nagrywanie filmów edukacyjnych przez jednego z naszych uczniów – Adama, który rozpoczął współpracę z największą firmą chemiczną w Polsce, zaopatrującą profesjonalne laboratoria i stacje naukowe w odczynniki – Pol-Aurą. Seria edukacyjna poświęcona jest dla uczniów szkół podstawowych, którzy ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz dalsze jej losy, mogliby napotkać na problemy ze zrozumieniem nauk przyrodniczych – w tym chemii. Wszystko dzieje się w murach naszego Liceum, dokładnie w pracowni badawczej, do której zakupione zostaną jeszcze nowe mikroskopy firmy Delta-Optical.

Przy profilu przyrodniczym działa Koło Naukowe Zarembiacy, które posiada patronaty takich instytucji jak Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze, BioCentrum Edukacji Naukowej oraz Fundacji Nauka dla Środowiska.

Każdy w powiecie na pewno słyszał także o Naszych jasełkach! Rozwój artystyczny w dzisiejszych czasach to istotny, często pomijany w wielu placówkach i miejscach kształcenia aspekt. Pani Anna Żołyniak-Popik – dyrektor Liceum Społecznego postawiła na ten sektor – od remontu pracowni teatralnej, po zakup oryginalnych plakatów teatralnych z ubiegłego wieku, po autorski program nauczania nowego przedmiotu w liceum – edukacji artystycznej.  Dzięki sukcesom naszych jasełek Koło Teatralne Zarembiacy może pochwalić się wieloma nagrodami i tytułami laureata. Koło współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie.

Aby dołączyć do Naszego Liceum wystarczy wypełnić kwestionariusz osobowy znajdujący się na stronie Zarembiakow www.zarembiacy.pl, dostarczyć go do sekretariatu szkoły wraz z innymi dokumentami i oczekiwać na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Mam nadzieję, że spotkamy się we wrześniu, Drodzy Uczniowie i razem będziemy mogli ulepszać świat oraz rozwijać naukę w naszym powiecie, a także w całym kraju tworząc ciekawe materiały do kształcenia dla Waszych młodszych rówieśników.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Adam Matlak „Bałtycki Naukowiec”

To top