01-03-2016 » Powiat i region

Dofinansowanie żłobków i klubów dziecięcych

1900 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 zostanie w tym roku dofinansowanych w ramach resortowego programu „Maluch 2016” na terenie naszego województwa. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursów we wszystkich 3 modułach programu.

Na stworzenie i utrzymanie miejsc opieki dla dzieci do lat 3 zachodniopomorskie gminy uzyskały dofinansowanie w łącznej kwocie prawie 3,8 mln zł. Najwięcej –  ponad 2,3 mln zł na 125 miejsc resort rodziny przyznał gminie Gryfino. 32 miejsca powstaną w Sławnie, 30 w Szczecinie, po 20 w Tychowie i Będzinie, a 9 w Karlinie. Dotacja pokryje prawie połowę kosztów utworzenia i utrzymania 236 miejsc w gminnych żłobkach. Pieniądze otrzyma 6 gmin – wszystkie, które zgłosiły się do programu.

Pierwszy raz o dofinansowanie z „Malucha” ubiegały się zachodniopomorskie uczelnie. Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum, Wydział Ekonomiczny w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie uzyskały łącznie ponad 1 milion na utworzenie 180 miejsc w przyuczelnianych żłobkach.

Na początku lutego ministerstwo ogłosiło listę publicznych i prywatnych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 dofinansowanych z 2 modułu programu „Maluch”. Dotacja w wysokości blisko 3,5 mln zł. zostanie przeznaczona na utrzymanie 1484 miejsc w 16 żłobkach gminnych i 31 niepublicznych, 6 klubach dziecięcych oraz dla 3 dziennych opiekunów.

Szczegółowe informacje o wynikach konkursów w ramach programu „Maluch” dostępne są na stronach: http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=6079 i http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=6142.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *