22-06-2016 » Powiat i region

Dofinansowanie programów wspierania osób z zaburzeniami psychicznymi

Trzy stowarzyszenia oraz jedna jednostka samorządu terytorialnego z terenu województwa zachodniopomorskiego uzyskały dofinansowanie na realizację projektów w ramach programu ministra rodziny, pracy i polityki społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”.

Gmina Świdwin otrzyma ponad 41 tys. zł na projekt „Pomóż mi zrobić to samemu”. Środki pozwolą na działania aktywizujące w obszarze społeczno-zawodowym, terapeutyczno-artystycznym oraz relaksacyjno-wypoczynkowym.

Stowarzyszenie Profilaktyki i Terapii „Młodzi-Młodym” z Koszalina uzyskało 57 tys. zł, na projekt „Pod górkę do zdrowia”, zakładający m.in. organizację spotkań terapeutycznych, działań warsztatowych oraz turnusu terapeutycznego dla osób wymagających wsparcia i ich rodzin.

Dotacja w kwocie ponad 37 tys. zł została przyznana Stowarzyszeniu Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech” w Wałczu. W ramach inicjatywy „Taki Mój Świat – Niepełnosprawność i WY” organizowane będą warsztaty wizażu, fotograficzne oraz lalkarskie.

Stowarzyszenie „Droga” w Turowie Pomorskim, z dofinansowania w wysokości ponad 30 tys. zł, przeprowadzi szkolenia dla młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej.

ZUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *