Dla naszej biało – czerwonej Z szacunkiem i patriotyzmem dla flagi. Lecz niestety nie wszędzie…

Kilka dni temu obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej też okazji w całej Polsce odbywały się przeróżne uroczystości. Mniejsze, większe, ale ogólnie o jednym zasadniczym i niepowtarzalnym znaczeniu, poświęconym naszej wiekowej niepodległości. Tego, że Polska jest i liczy się na mapie nie tylko Europy, choć podziały w niej nie tylko polityczne budzą niejako postrach.

Także na licznych domach, blokach, w tysiącach miejscowościach kraju, jak i naszego powiatu, pięknie i dostojnie zawisła nasza biało – czerwona. Lecz nie wszędzie nasi rodacy doceniali ten sposób świętowania i patriotyzmu, bo i w niestety bardzo wielu podobnych miejscach, po prostu nasza biało – czerwona była po prostu niewidoczna. Prawdziwie to niestety, a zarazem smutne i przykre, przywodzące na myśl niezgrabne myśli o tym, co i jak świętują niektórzy nasi rodacy taki właśnie ważny i szczególny w historii Polski dzień.

Lecz pięknym i jakże znamiennie pozytywnym przykładem byli mieszkańcy bloku. Pewnie największego bloku przy ulicy A. Mickiewicza w Kamieniu Pomorskim. Gdzie mnogość naszych flag narodowych wręcz zadziwiła i mocno budowała.

Pięknie to wyglądało. Bezsprzecznie piękny to był gest. Gest pełnego patriotyzmu, a i wielkiego szacunku dla flagi. Naszej flagi narodowej w barwach biało – czerwonej, której święto (zresztą od nie tak dawna) obchodzimy 2 maja.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *