Dla kogo w tym roku nagrody ”Pro Arte”? Trwa nabór wniosków

To wyróżnienia dla wybitnych artystów Pomorza Zachodniego, osób budujących kulturę naszego regionu i autorów dzieł, które odcisnęły wyraźne piętno. Rusza kolejna edycja nagród kulturalnych Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte”. Wnioski można składać do 30 kwietnia br.

Nagrody „Pro Arte” przyznawane są w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim. To wyróżnienia za całokształt działalności lub osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla regionu.

Zachodniopomorska kultura potrzebuje dostrzeżenia, potrzebuje uwagi i swojego ważnego miejsca w naszym społecznym życiu. Nagrody „Pro Arte” to wielki przywilej docenienia pracy wybitnych postaci, które kreują jej kształt, wytyczają kierunki i integrują środowiska artystyczne. Z ciekawością wypatruję tegorocznych nominacji i zachęcam do zgłaszania kandydatów – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Nominacje mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły artystyczne, związki, fundacje i stowarzyszenia działające w sferze kultury, organy administracji rządowej i jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele środowisk twórczych.

W tym roku pula nagród jest większa, bo to łącznie 60 tys. zł, które trafią do maksymalnie 4 osób.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym szczegółowy regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy w linku: http://www.kultura.wzp.pl/index.php/aktualnosci-3/821-konkurs-o-nagrody-pro-arte-marszalka-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-za-wybitne-osiagniecia-w-dziedzinie-kultury-5

Laureatami ósmej edycji w 2019 roku byli tancerka, instruktorka, choreografka i fizjoterapeutka Eliza Hołubowska; aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie Małgorzata Iwańska; gitarzysta, kompozytor oraz pedagog Cezary Bernard Strokosz, a także Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top