Dary wciąż potrzebne. Trwa zbiórka dla Ukrainy w urzędzie marszałkowskim

Od połowy marca trwa zbiórka darów na rzecz obywateli i obywatelek Ukrainy. W punkcie prowadzonym przez urząd marszałkowski pojawił się najpotrzebniejszy sprzęt medyczny, opatrunki, powerbanki, karimaty, śpiwory, konserwy.  Ale pomoc jest wciąż bardzo potrzebna.

Dziękujemy za odzew ze strony mieszkańców Pomorza Zachodniego, firm, instytucji i organizacji. Dzięki państwa zaangażowaniu punkt w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wypełnia się darami dla naszych przyjaciół z Ukrainy. To wsparcie potrzebne będzie jeszcze przez długi czas, dlatego serdecznie zachęcam wszystkich, którzy mogą pomóc, do włączenia się w przygotowanie transportów humanitarnych. Zbiórka jest bezterminowa – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wśród darów znalazł się m.in. sprzęt medyczny – resuscytatory dla dzieci i dorosłych, różnego rodzaju rurki intubacyjne, nożyczki ratownicze, ssaki, pulsoksymetry, maski chirurgiczne, szyny, itp.

Punkt przyjmowania darów rzeczowych przeznaczonych do wysłania do Ukrainy mieści się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przy ul. Korsarzy 34, wejście I. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 18.00. Biorąc pod uwagę sugestie strony ukraińskiej najbardziej potrzebne są dary w postaci np.:

 • konserw;
 • środków opatrunkowych i  higieny;
 • karimat, śpiworów;
  • apteczek;
  • latarek i baterii;
  • przewodów mikro USB;
  • taśm (wzmocnione taśmy klejące).

  Oczywiście nie wyklucza to również innych przedmiotów i artykułów z zastrzeżeniem, że w prowadzonym punkcie nie jest przyjmowana używana odzież i obuwie.

  Zbiórka to odpowiedź na apel Mikołajowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Ukrainy i władz Obwodu Odeskiego. To regiony partnerskie Pomorza Zachodniego.

  Więcej informacji o pomocy dla obywateli Ukrainy organizowanej przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego można znaleźć w serwisie wzp.pl pod specjalnym adresem: https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/ukraina

  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
  Biuro Prasowe

To top