06-11-2018 » Powiat i region

Czy wiecie, że… – Popularny serial TV „M jak miłość” ma już 18 lat!

Czas bardzo szybko płynie o czym mogą się przekonać widzowie obserwujący losy kilku pokoleniowego klanu Mostowiaków z serialu TV „M jak miłość” w reżyserii m.in. Ryszarda Zatorskiego, Natalii Korynckiej – Gruz czy Macieja Dejczara oraz czterech innych reżyserów. Właśnie 4 listopada minęła osiemnasta rocznica, kiedy się on pojawił na szklanym ekranie.

Wiodącym scenarzystą w latach 2000 – 2007 była Ilona Łepkowska, a do 2007 roku czyli od odcinka 503, jest nią Alina Puchała.

Pierwszą główną piosenką serialu (do 843 odcinka) noszącą tytuł „M jak miłość” wykonywał Wojciech Gąsssowski, a od odcinka 844 jest nią tytuł „Nie pytaj o miłość” w wykonaniu Beaty Kozidrak.

16 września 2013 r. wyemitowano 1.000 odcinek. Do tej pory na antenie ukazało się blisko 1.400 odcinków. 3 września tego roku wyemitowano 1.378 odcinek.

Serial powstał na fali popularności innego, którym był serial zatytułowany „Klan”. Zresztą do dziś jest on emitowany.

Od początku z serialem są związani m.in.: Teresa Lipowska (gra  Barbarę Mostowiak), Małgorzata Pieńkowska (Maria Rogowska), Dominika Ostałowska (Marta Mostowiak) czy bracia – bliźniacy: Rafał (Paweł Zduński) i Marcin (Piotr Zduński) Mroczkowie, a nadto: Katarzyna Cichopek (Kinga Zduńska).

Ojca klanu, Lucjana Mostowiaka, grał od samego początku Witold Pyrkosz, którego niestety nie ma już wśród nas od ubiegłego roku. Zmarł 22 kwietnia 2017 r.

W najnowszej, czwartej czołówce serialu, która emitowana jest od odcinka 1.378 (3.09.br.), występują w niej: Barbara, Marysia i Artur; Ula i Bartek; Zofia i Sonia; Joasia, Wojtek i Michał; Andrzejek i Marzenka; Paweł, Julka, Kalina i Basia; Magda, Andrzej i Olek; Kinga i Piotrek oraz Marcin, Iza, Ania i Szymek.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *