Czy wiecie, że… – dziś szalenie popularny internetowy Facebook ma już 16 lat!

Tak, tak. Bardzo wielu z nas zagląda na internetowy Facebooka, ale mało kto zastanawia się, od kiedy on to jest w Internecie. No właśnie, okazuje się, że data 4 lutego roku 2004 jest datą jego uruchomiony, a miało to miejsce na amerykańskim Uniwersytecie Harvarda (w stanie Massachusetts). Był początkowo przeznaczony przede wszystkim dla… uczniów szkół średnich i studentów szkół wyższych (college’ów, uniwersytetów).

Dla przypomnienia, choć w gruncie rzeczy jak mawiają dziadkowie, którym, choć oczywiście nie wszystkim, wydaje się, że doba Internetu to istny kosmos(!). „I ponoć o tym już i niemowlaki nawet wiedzą”.

Gwoli przypomnienia. Facebook to serwis społecznościowy w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy. A przy tym dzielimy się w nim wiadomościami czy też zdjęciami. Istnieje tu wszechstronna możliwość korzystania z aplikacji będących własnością Facebook, Inc., którego siedziba znajduje się w amerykańskim Menlo Park.

Tylko około czerwca 2017 r., liczba użytkowników na całym świecie wynosiła ponad… . I tu uwaga – 2 miliardy. Zaś dziennie aktywnych, tylko w jednej tylko chwili, osiąga liczbę ponad 1,3 mld osób!

Dane zgromadzone na Facebooku to ogromna liczba, wręcz dla zwykłego człowieka jest wręcz niepojęta. Znacznie przekroczyła zawrotną liczbę określaną jako eksabajt (EB)!

Bez wątpienia, jest to liczba doprawdy oszałamiająca, która w matematycznej liczbie wynosi (w mnożniku) 1018 = 10006 .

Dodatkową ciekawostką jest to, że tylko co dobę przybywa na Facebooku ponad 0,5 petabajta. Obliczono również, że przeciętny użytkownik spędza na tym serwisie społecznościowym już sporo ponad 25 minut. Gdy dla przykładu, jeszcze dwa lata temu było to około 21 minut.

Miwa

To top