Czy wiecie, że… – dokładnie 13 lat temu pokazano pierwszy dziś bardzo powszechnie używany iPhone!

A stało się to dokładnie 9 stycznia 2007 roku w amerykańskim San Francisco, leżącym nad dalekim nam Pacyfikiem.

Dla przypomnienia, choć prawdę powiedziawszy, nawet małe dzieci już o nich dobrze wiedzą, cóż to takiego. Ale mimo to zapodam, iż iPhone jest urządzeniem mobilnym amerykańskiej ogromnej firmy Apple i jest oparty na systemie operacyjnym iOS mającym pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej jaki i komunikatora internetowego.

Urządzenie to posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.

Polska premiera i’Phone’a nastąpiła 22 sierpnia 2008 r. o północy. Już w drugiej wersji, czyli iPhone 3G. Odbyło się to w sieciach operatorów; Orange i ówczesnej Ery (od czerwca 2011 r. jest obecnym T-Mobile).

Z kolei w sieci Play jego premiera nastąpiła 19 stycznia 2010 r., a w Plusie był to dzień 5 lipca tego samego roku. Dodać należy, iż sieć Plus nie jest partnerem amerykańskiego Apple i sprzedaje iPhon’y z tak zwanego rynku wtórnego.

I na koniec ciekawostka. Kilka dni przed światową premierą iPphona, sieć Orange wynajęła w celach marketingowych statystów, którzy mieli za zadanie generować sztuczny tłok przed wybranymi salonami.

Miwa

 

To top