„Cztery mile Jarka” – zapisy

Trwają zapisy do XXIII Międzynarodowego biegu pod patronatem Burmistrza Dziwnowa „Cztery mile Jarka”, który odbędzie się 14 sierpnia. Tylko do końca tego miesiąca wpisowe wynosi 50 zł, od sierpnia wzrasta do 60 zł. Zapisać można się poprzez stronę: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/cztery_mile_jarka2021 . Za pośrednictwem tej strony można zapisać również dzieci (udział dzieci w biegach na dystansie od 100 do 800 m jest darmowy) do czego szczególnie zachęcamy, aby uniknąć kolejek w dniu biegu. Na stronie zapisów dostępny jest również Regulamin imprezy. W biegu memoriałowym wprowadziliśmy limit uczestników -150 osób , zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi.

Najszybsi zawodnicy biegu memoriałowego otrzymają oryginalne medale i statuetki ceramiczne, wykonane ręcznie przez artystkę Aleksandrę Sypiańską właścicielkę Pracowni Ceramicznej Janowczarnia. Pani Aleksandra pochodzi z Dziwnowa. W ramach pakietu startowego przewidujemy koszulkę biegową z logo biegu i numer startowy. Ponadto każdy zawodnik, który ukończy bieg memoriałowy otrzyma medal , napój i gorący posiłek. Zwycięzcy wrócą do domów z pucharami i nagrodami rzeczowymi. Ponadto uhonorujemy najszybsze zawodniczki i zawodników z naszego powiatu i Gminy Dziwnów, najlepszych w biegu rodzinnym (pod uwagę bierzemy 2 osoby z najbliższej rodziny), najszybsze osoby w kategoriach wiekowych (K1-K7 i M1-M7), najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz osobę, która przyjedzie na bieg z najdalszego zakątka Polski.

Serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału w biegu. Bieg poświęcony jest dziwnowskiemu lekkoatlecie Jarosławowi Marcowi. Jarek był jednym z najlepszych polskich sprinterów. Jego koronną konkurencją był bieg na 400 m. Zdobywał medale Mistrzostw Polski w tej konkurencji, jak również w sztafecie 4×400 m. Odnosił również sukcesy na arenie międzynarodowej. XXIII edycja biegu „Cztery mile Jarka” odbędzie się dzięki środkom z budżetu Gminy Dziwnów i środkom z „Programu Społecznik na lata 2019-2021” #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR oraz @Pomorze Zachodnie, @Program Społecznik, @Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

LUKS „Bałtyk” Dziwnów

To top