Czas na podsumowania w Programie Społecznik. – Nagrody i koncert

Tysiące angażujących inicjatyw, międzypokoleniowych spotkań, warsztatów, akcji społecznych i ekologicznych zostało zrealizowanych dzięki marszałkowskiemu Programowi Społecznik. We wtorek, 7 grudnia 2021 r. Społeczniczki i Społecznicy spotkają się, by podsumować dotychczasową aktywność. Podczas gali wyróżniające się organizacje oraz wolontariuszki i wolontariusze z Pomorza Zachodniego otrzymają specjalne nagrody.

Wydarzenie będzie można śledzić online w mediach społecznościowych.

Idea marszałkowskiego programu, dzięki przyznanym dofinansowaniom, zrealizowała się już blisko trzy tysiące razy, a mieszkańcy i mieszkanki Pomorza Zachodniego od pięciu lat mogą uczestniczyć w licznych warsztatach, spotkaniach edukacyjnych, rajdach, zawodach sportowych, akcjach ekologicznych, młodzieżowych inicjatywach. Niewątpliwie kluczem do sukcesu programu jest: otwartość na pomysły, wspieranie aktywności lokalnych środowisk, partnerska współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz grupami nieformalnymi, absolutne minimum formalności przy realizacji projektów.

We wtorek, 7 grudnia 2021 r. o godz. 17.30 w Operze na Zamku w Szczecinie odbędzie się gala podsumowująca edycję Programu Społecznik 2019-2021. Wydarzenie będzie można śledzić online w mediach społecznościowych (relacja na żywo): https://www.facebook.com/PomorzeZachodnieNews

Będzie czas na pokazanie najciekawszych projektów oraz wręczenie nagród dla organizacji pozarządowych. Specjalne wyróżnienia zostaną wręczone w siedmiu kategoriach:

  • Podmiot z największą liczbą złożonych aplikacji

  • Podmiot z największą liczbą zrealizowanych projektów

  • Projekt z największą wysokością rozliczonego wkładu osobowego

  • Projekt, który zgromadził największą liczbę uczestników bezpośrednich

  • Podmiot, który wzorowo lub b. dobrze złożył rzetelne sprawozdanie

  • Projekt z największą ilością oddanych głosów (ważnych) przez mieszkańców – Zasięg regionalny i powiatowy

  • Projekt z dobrym zasięgiem promocyjnym.

Podczas gali podsumowującej zostanie rozstrzygnięty także konkurs „Barwy wolontariatu na Pomorzu Zachodnim 2021” organizowany przez Stowarzyszenie POLITES, prowadzące Regionalne Centrum Wolontariatu.

Wydarzenie uświetni występ zespołu Pectus.

| Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów na galę. Jednak z powodu pandemii i rosnącej liczby zakażeń, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, do Opery na Zamku w Szczecinie zapraszamy osoby zaszczepione. Wydarzenie będzie transmitowane online: https://www.facebook.com/PomorzeZachodnieNews

Gala podsumowująca Program Społecznik 2019-2021

online:

https://www.facebook.com/PomorzeZachodnieNews

Wtorek, 7 grudnia 2021 r.

Godzina 17.30

Emilia Wolf

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top