Cudze chwalicie, Swego nie znacie

22 września w grupie Marynarzy w Przedszkolu Miejskim “Morskie Skarby” w Międzyzdrojach rozpoczęły się zajęcia związane z realizacją programu edukacyjnego “Cudze chwalicie swego nie znacie, czyli przedszkolaki poznają Woliński Park Narodowy” autorstwa Pani Joanny Sawickiej. Celem programu jest poznanie środowiska przyrodniczego WPN oraz podstawowych zasad ochrony przyrody.

Zamierzenia programu będą realizowane przy współpracy z Wolińskim Parkiem Narodowym, dlatego też pracownicy działu edukacji WPN odwiedzili przedszkolaki i z wielkim zaangażowaniem zapoznali dzieci z położeniem geograficznym i krótką historią WPN. Dzieci dowiedziały się co jest symbolem WPN, czym różni się zwykły park od parku narodowego, dlaczego chodzimy tylko po wyznaczonych szlakach oraz jak się w nim zachowujemy, czyli co wolno, a czego nie. Dzieciom bardzo podobała się mapa Wolińskiego Parku Narodowego w kształcie puzzli, które chętnie wspólnie układały.
Na zakończenie wszyscy otrzymali kolorowanki oraz Kartę Przedszkolaka, która będzie świadectwem ich uczestnictwa w poznawaniu świata Wolińskiego Parku Narodowego.
Mamy nadzieję, że dzieci podczas serii zajęć, spotkań i wycieczek chętnie
i uważnie będą obserwować świat roślin i zwierząt oraz staną się wrażliwe na piękno otaczającej je przyrody.

WPN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *