Coraz wyższe standardy leczenia. Szpital Wojewódzki w Szczecinie z nowym budynkiem

Szpital Wojewódzki w Szczecinie zakończył kolejną inwestycję. W lokalizacji przy ul. Arkońskiej powstał budynek Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego. Dodatkowo zakupiono urządzenia i aparaturę z najwyższej półki. Zmiany kosztowały ponad 60 mln zł, z czego prawie 54 mln zł to fundusze unijne. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na piątek, 24 lipca 2020 roku. W uroczystości udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

To jedna z największych inwestycji placówki w ostatnich latach. Nowy obiekt powstał w miejscu po starym pawilonie administracji szpitala. Dzięki tej inwestycji pacjenci będą mieli szansę na hospitalizację  w nowoczesnych warunkach pod fachową opieką kadry medycznej.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 60 mln zł. Blisko 54 mln zł to unijne fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Pozostałą część w tej kwocie stanowiły środki własne szpitala i dotacja z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

Otwarcie budynku Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego

Piątek, 24 lipca 2020 roku, godzina 9:30

Szczecin, Szpital Wojewódzki, ul. Arkońska 4, budynek „Z”

(wjazd pierwszą bramą od ul. Broniewskiego, obiekt znajduje się w pobliżu budynku „L”)

POLECAMY TEMAT UWADZE DZIENNIKARZY I FOTOREPORTERÓW.

Uwaga: Podczas spotkania będą zachowane wymogi sanitarne. Każdy z gości na miejscu otrzyma maseczkę ochronną oraz będzie miał możliwość dezynfekcji rąk.

Łukasz Jucha

Gabinet Marszałka

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top