23-07-2020 » Powiat i region

Coraz wyższe standardy leczenia. Szpital Wojewódzki w Szczecinie z nowym budynkiem

Szpital Wojewódzki w Szczecinie zakończył kolejną inwestycję. W lokalizacji przy ul. Arkońskiej powstał budynek Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego. Dodatkowo zakupiono urządzenia i aparaturę z najwyższej półki. Zmiany kosztowały ponad 60 mln zł, z czego prawie 54 mln zł to fundusze unijne. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na piątek, 24 lipca 2020 roku. W uroczystości udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

To jedna z największych inwestycji placówki w ostatnich latach. Nowy obiekt powstał w miejscu po starym pawilonie administracji szpitala. Dzięki tej inwestycji pacjenci będą mieli szansę na hospitalizację  w nowoczesnych warunkach pod fachową opieką kadry medycznej.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 60 mln zł. Blisko 54 mln zł to unijne fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Pozostałą część w tej kwocie stanowiły środki własne szpitala i dotacja z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

Otwarcie budynku Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego

Piątek, 24 lipca 2020 roku, godzina 9:30

Szczecin, Szpital Wojewódzki, ul. Arkońska 4, budynek „Z”

(wjazd pierwszą bramą od ul. Broniewskiego, obiekt znajduje się w pobliżu budynku „L”)

POLECAMY TEMAT UWADZE DZIENNIKARZY I FOTOREPORTERÓW.

Uwaga: Podczas spotkania będą zachowane wymogi sanitarne. Każdy z gości na miejscu otrzyma maseczkę ochronną oraz będzie miał możliwość dezynfekcji rąk.

Łukasz Jucha

Gabinet Marszałka

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *