Ceremonia chrztu pływającej pochylni – „konkurs stoczniowy” marszałka przynosi efekty

Zwoduje statek, posadowi na dnie morza konstrukcje offshore, pomoże w transporcie wielkogabarytowych obiektów. Szczecińska firma Finomar zbudowała wielofunkcyjny ponton zatapialny. Inwestycja powstała dzięki środkom unijnym z konkursu stoczniowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. W piątek 16 października o godzinie 10.30 zapraszamy na ceremonię chrztu jednostki. Matką chrzestną Pływającej Pochylni Pontonowej zostanie Beata Kordecka z firmy Finomar.

Uruchomienie „Konkursu stoczniowego” było możliwe dzięki wieloletniemu lobbingowi Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i marszałka Olgierda Geblewicza w wynegocjowaniu w Komisji Europejskiej specjalnych środków dla branży stoczniowej. Jednym z efektów jest właśnie budowa wielofunkcyjnego pontonu zatapialnego (Pływającej Pochylni Pontonowej) przez Finomar. Wartość projektu to ponad 4,3 mln zł, a unijne wsparcie wyniosło 1,8 mln zł. W ramach dwóch naborów w konkursie zawarto już 22 umowy na kwotę wsparcia przekraczającą 25 mln zł.

Ceremonia chrztu Pływającej Pochylni Pontonowej

Uroczyste nadanie imienia „FINOMAR 1” wielofunkcyjnemu pontonowi zatapialnemu zbudowanemu w stoczni Finomar Sp. z o.o. w Szczecinie.

Piątek 16 października 2020, godz. 10:30.

Finomar, ul. Łady 2, Szczecin.

W ceremonii wezmą udział m.in.

– Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz,

dyrektor Finomar Roman Lis,

– Matka Chrzestna, Zastępca Dyrektora Finomar Sp. z o.o. Beata Kordecka,

a także przedstawiciele branży morskiej i stoczniowej.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top