08-01-2018 » Powiat i region

Centrum Dialogu Przełomy w 3D

To nie będzie zwiedzanie muzeum z domu, ale zachęta by przyjść, zobaczyć i poczuć czym jest Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Marszałek Olgierd Geblewicz zaprezentował najnowszą technologię, która umożliwia  zapoznanie się z bogactwem Muzeum.

 – Dwa lata temu oddaliśmy mieszkańcom Szczecina i turystom tą przestrzeń, w której zapisaliśmy historię współczesnego Szczecina. Pokazaliśmy nasze niepokorne miasto. Od dwóch lat staramy się promować to miejsce, które co by nie mówić samo robi to świetnie zdobywając przecież liczne nagrody architektoniczne. Z odsieczą przyszła nam nowa technologia, która pozwala pokazać namiastkę tego co można tu zobaczyć. – powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 Dzięki specjalnie stworzonej stronie internetowej www.pomorzezachodnie360.wzp.pl każdy ma możliwość wirtualnego spaceru po Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Wykorzystując telefon komórkowy i dedykowane mu okulary 3D, po „Przełomach” możemy się poruszać w technologii Virtual Reality. Prezentację można również uruchomić poprzez baner umiejscowiony na stronie www.wzp.pl .

– Żyjemy w podwójnej rzeczywistości i wirtualnej i realnej, one się wspomagają. Pokazaliśmy to w wystawie prac Beksińskiego. Bez tej wirtualności, żadna placówka kultury nie jest dziś w stanie funkcjonować. Są to wciąż technologie kosztowne dlatego tym bardziej dziękujemy za zaangażowanie Pana Marszałka, dzięki któremu możemy się pochwalić taką wizytówką. – powiedział Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Lech Karwowski.

Interaktywna prezentacja składa się m.in. z gigantycznej panoramy lotniczej Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, panoramy samego Muzeum a także jego naziemnej części. Prezentację dodatkowo wzbogacają niezwykle widowiskowe ujęcia z drona poruszającego się nad Szczecinem. Autorem prezentacji jest szczecinianin Jarosław Syrek.

– Jarosław Syrek jest świetnym przykładem dla młodych ludzi jak można osiągnąć sukces mieszkając w Szczecinie. Jego prace były realizowane m.in. dla Dubaju, a teraz dla Centrum Dialogu Przełomy. – mówił Dyrektor Gabinetu Marszałka Krzysztof Barczyk.

– Prezentacja jest bardzo przystępna, w każdej chwili możemy pominąć jeden z elementów i wrócić w to samo miejsce wystawy. Są liczne dodatki, niezwykle atrakcyjne panoramy miasta. Zachęcamy do skorzystania. – dodawał Z-ca Dyrektora Gabinetu Marszałka Arkadiusz Mazepa.

Tylko do końca września 2017 r. Centrum Dialogu Przełomy odwiedziło ponad 30 tys. osób. W całym 2016 r. CDP było to aż 45 tys. osób.

– Liczymy, że przyciągniemy do nas jeszcze większą liczbę odwiedzających. To świetne narzędzie promocyjne. – wyjaśniała Kierownik Centrum Dialogu Przełomy Agnieszka Kuchcińska-Kurcz.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz nie ukrywa, że w 2018 roku na Pomorzu Zachodnim nie zabraknie okazji do świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W Sposób szczególne ma zostać upamiętniona 30 rocznica strajków 1988 r., które zakończyły się sukcesem i były jedną z głównych dróg do wolności. W świętowanie tej rocznicy włączy się m.in. Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *