12-06-2016 » Golczewo, Powiat i region

Brawa dla młodych sportowców z Wysokiej Kamieńskiej!

W czwartek, 2 czerwca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej wystartowała w finale „Czwartków Lekkoatletycznych”, które odbyły się na stadionie Miejskim w Międzyzdrojach.

Finał był zwieńczeniem zmagań, które trwały od września do czerwca w 7 rundach. Podczas zawodów wielu naszych zawodników stawało na podium: Kryspin Leśniak – I miejsce w biegu na 300m i w rzucie piłeczką palantową, Olaf Pawełczyk – II miejsce w biegu na 300m, I miejsce w skoku w dal, Aleksandra Grudzińska – I miejsce w biegu na 600m i w rzucie piłeczką palantową, Kornelia Orszulak – II miejsce w biegu na 300m i w skoku w dal, Paulina Świerzbin – III miejsce w biegu na300m i w rzucie p. palantową, Nikola Kałużka – II miejsce w rzucie p. palantową i III miejsce w biegu na 600m, Marika Leśniak – II miejsce w biegu na 600m, Patryk Kałużny – III miejsce w rzucie p. palantową, Dorian Fortulański – III miejsce w biegu na 60m. Ponadto szkołę reprezentowali: Kacper Jakowienko, Szymon Błasiak, Bartosz Parzybut, Dominik Karski, Paweł Walaszczyk, Kacper Flis, Jakub Fleks, Dawid Strumiński, Gracjan Typek, Nikola Musiał, Martyna Muszyńska, Hanna Leus oraz Paulina Młyńska. W klasyfikacji generalnej szkół nasi uczniowie zajęli IV miejsce. Na wynik  złożyła się suma wszystkich punktów zdobywanych przez każdego zawodnika w ciągu całego roku szkolnego.
W dniach 17-19 czerwca reprezentacja Międzyzdrojskich Czwartków LA wyjedzie do Łodzi, żeby rywalizować w Finale Ogólnopolskim (Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dzieci). Szkołę z Wysokiej na mistrzostwach reprezentować będą: Kornelia Orszulak, Olaf Pawełczyk oraz Kryspin Leśniak.
Do kolejnych startów w III edycji Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych młodzi sportowcy z Wysokiej przystąpią już we wrześniu.
Pomysłodawcą „Czwartków Lekkoatletycznych” jest Marian Woronin, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem  “Sport Dzieci i Młodzieży”  koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat nad zawodami obejmuje Prezydent RP.
Gratulujemy naszym sportowcom i trzymamy kciuki za Ogólnopolski Finał w Łodzi.

UM Golczewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *