Bitwa na głosy. – Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach  

Odbywa się nieprzerwanie od 1966 roku. Gości chóry prezentujące muzykę wielu kultur z różnych stron świata. Mowa tu o Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnych w Międzyzdrojach, który w tym roku odbędzie się w dniach 20-25 czerwca. Wydarzenie wspiera Pomorze Zachodnie.

To cykliczne wydarzenie oferuje szerokie spektrum prezentacji artystycznych, utrwala tożsamość kulturową oraz kultywuje wieloletnią tradycję muzyki chóralnej. Promuje ono polskich kompozytorów takich jak: K. Penderecki, J. Stalmierski, M. Jasiński czy W. Kilar.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 20-25 czerwca br. w Międzyzdrojach i będzie otwarty dla publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Koncerty festiwalowe śledzić będzie można także w Internecie. Chóry z różnych zakątków Polski przygotują repertuar współczesny oraz sakralny.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 20 czerwca w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. W tym dniu wystąpi Chór Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia. W dniach 21-25 czerwca, także w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach, odbędą się koncerty, podczas których zespoły zaprezentują własny program muzyczny. Usłyszymy m.in. Zespół Wokalny Rondo z Wrocławia, Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Miejski Chór Dziewczęcy „Logos” ze Świnoujścia czy Polski Chór Męski z Wyrzyska, a także Polski Chór Kameralny Polskiej Agencji Muzycznej z Wyrzyska. Od 21 do 24 czerwca w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach odbędą się przesłuchania konkursowe Musica Sacra. W tym konkursie udział weźmie 10 zespołów, m.in. Chór „Soli Deo” z Kobylanki, Zespół Wokalny Cantus Delicium z Pyrzyc, The Singing Heads z Łodzi czy „The Hoor” z Wągrowca. Laureaci nagrody i dyplomy otrzymają 25 czerwca podczas koncertu finałowego.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://mfpch.eu

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top