Bioróżnorodność w Unii Europejskiej, a zmiany klimatu. Spotkanie z młodzieżą

Jak chronić przyrodę i odwrócić proces degradacji ekosystemów? O tym będą rozmawiać podczas spotkania w Szczecinie młodzież oraz zaproszeni eksperci. Wydarzenie, które odbędzie się 28 lutego w hotelu Courtyard Szczecin City – Marriott, otworzy marszałek województwa Olgierd Geblewicz. 

Młodzież wysłucha wprowadzenia do tematu bioróżnorodności, które wygłosi przedstawicielka Fundacji Nauka o klimacie – Anna Sierpińska (online). Następnie uczniowie XVIII LO ze Szczecina będą pracować w grupach nad pomysłami dotyczącymi bioróżnorodności w UE pod okiem dr Rafała Kuligowskiego, eksperta Team Europe. Ich pomysły zostaną przedstawione podczas panelu eksperckiego, w którym wezmą udział zaproszeni goście: Izabela Zygmunt z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej (online), Magdalena Saletra i Agnieszka Tarouquella-Levitan z Fundacji Perspektywa oraz Magdalena Wróblewska z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.

Biodiversity EU” to kolejne wydarzenie z młodzieżą w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy, organizowane przez EUROPE DIRECT Szczecin.

Program wydarzenia:

10:00 – 10:30 Powitanie uczestników Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Ambasador Europejskiego paktu na rzecz Klimatu, członek Europejskiego Komitetu Regionów – Olgierd Geblewicz

10:30 – 10:50 Bioróżnorodność w UE – stan i wyzwania Anna Sierpińska – popularyzator nauki w Nauka o klimacie (online)

10:50 – 11:45 Warsztat partycypacyjny – przywrócenie bioróżnorodności – dyskusja, moderacja dr Rafał Kuligowski

11:45 – 12:00 Przerwa kawowa

12:00 – 13:00 Panel ekspercki z zaproszonymi gośćmi

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top