Biegniemy dla braci Bres. Razem z marszałkiem województwa

 Zbiórka na leczenie Czarka i Igora to cel charytatywnego biegu, który odbędzie się w sobotę (26 lutego 2022 r.) w Szczecinie. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Olgierd Geblewicz i pracownicy urzędu marszałkowskiego również pojawią się na starcie (godz. 12), by wesprzeć chorych chłopców i ich rodzinę.

Bieg odbędzie się na szczecińskiej Łasztowni. Start – w samo południe. Dystans – 5 kilometrów. Trasa prowadzić będzie nadodrzańskimi bulwarami i po Wyspie Grodzkiej. Wydarzenie było planowane tydzień temu, ale nie odbyło się z powodu trudnych warunków pogodowych.

W sobotę 26 lutego pogoda ma być sprzyjająca. Słonecznie, temperatura ok. 7 stopni C. Organizatorzy biegu liczą na wysoką frekwencję, bo im więcej uczestników i kibiców – tym lepszy wynik zbiórki na leczenie braci Bres.

– Tata Czarka i Igora, pan Robert Bres, zawsze pomagał potrzebującym, angażował się również w organizowane przez nas akcje charytatywne. Teraz jego rodzina pilnie potrzebuje pomocy. Bardzo zachęcam wszystkich mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego do udziału w biegu. A przynajmniej kibicowania i włączenia się w zbiórkę. Razem możemy udowodnić, że dobro wraca – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Zbiórka trwa do końca lutego. Udało się już zgromadzić ponad 1,7 mln zł. Brakuje jeszcze 120 tysięcy!

https://www.siepomaga.pl/bracia-bres

Opłata startowa – minimum 30 zł od osoby – zostanie w całości przekazana na leczenie braci Bres.

Czarek jest bardzo ciężko chory i potrzebuje operacji serca w Bostonie. Konieczny jest również specjalistyczny transport medyczny. Igor cierpi na autyzm. Zbierane są środki na jego leczenie i rehabilitację chłopca.

W tym biegu charytatywnym osiągnięty czas nie będzie istotny, ale dla skutecznego leczenia chłopców czas ma ogromne znaczenie. Im szybciej uda się zebrać pieniądze, tym większe szanse – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Kto jeszcze nie zarejestrował się do biegu (można to było zrobić drogą elektroniczną), może zapisać się w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane na Łasztowni, w okolicy Starej Rzeźni. Od godziny 10 do 11.30.

Opłaty startowej można dokonać przelewem, korzystając z: https://www.siepomaga.pl/bracia-bres „WESPRZYJ” (w tytule wpisać imię, nazwisko oraz datę urodzenia uczestnika wraz z dopiskiem BIEGNIEMY DLA BARCI BRES) lub gotówką – w miejscu odbioru pakietu startowego będzie skarbonka dedykowana BRACIOM BRES.

Zgłoszenie jest ważne po okazaniu dowolnego potwierdzenia wpłaty (np. potwierdzenie przelewu, zrzut ekranu itp.) oraz przesłaniu dokumentu na maila faniformy@wp.pl lub po dokonaniu zasilenia skarbonki gotówką w dniu biegu w biurze zawodów.

Na uczestników biegu czekać będzie słodki poczęstunek, napoje oraz gadżety z logo Pomorza Zachodniego. Biegacze z miejsc I-III (w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn) otrzymają pamiątkowe statuetki

Organizatorami biegu są: Robert Bres, Stowarzyszenie Sportowe „Fani Formy”, Sport-time Łukasz Przybysz, Województwo Zachodniopomorskie.

Z wyrazami szacunku

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top